Samochód, wkrótce będzie dla złodziei twierdzą nie do zdobycia. Diesel czy benzyna, nie ma tu znaczenia

Nigdy więcej nie zgubisz kluczyków, a twój samochód będzie bezpieczny. LG Innotek, będące częścią LG Group, ogłosiło, że opracowało cyfrowy moduł kluczyka do samochodu.  Cyfrowy kluczyk, umożliwia korzystanie ze smartfona w celu odblokowania i zarządzania samochodem

Samochód, wkrótce będzie dla złodziei twierdzą nie do zdobycia. Diesel czy benzyna, nie ma tu znaczenia
Podaj dalej

Ten moment kiedy nie zdajesz sobie sprawy, gdzie masz kluczyki do samochodu i w panice zaczynasz ich szukać, zna wielu kierowców.  LG Innotek  znalazło ostateczne rozwiązanie tego odwiecznego problemu.

Uruchomisz samochód bez kluczyków

Moduł to element komunikacyjny, który jest instalowany w samochodzie. Umożliwia bezprzewodową transmisję danych, między samochodem a smartfonem. Posiada dużą precyzję wykrywania lokalizacji przy użyciu technologii ultraszerokopasmowej (UWB).

Klucz cyfrowy nowej generacji, umożliwia użytkownikom otwieranie i zamykanie drzwi samochodu, lub uruchamianie silnika za pomocą smartfona. Kierowca może nadzorować stan pojazdu, w tym odległość, zużycie paliwa, ciśnienie w oponach itp. a ponadto kontrolować pojazd.

Użytkownicy mogą pożyczyć klucz cyfrowy innej osobie lub zezwolić tylko na użycie określonych funkcji, takie jak otwieranie lub zamykanie bagażnika, za pomocą aplikacji na smartfona. Nie będzie już potrzebne noszenie kluczyka fizycznego, co zmniejsza ryzyko jego utraty. Ponadto smartfon musi znajdować się w samochodzie, aby móc go prowadzić, co zmniejsza ryzyko kradzieży samochodu.

samochód otworzysz smartfonem
“Digital Car Key Module” by LG Innotek

Dzięki modułowi twój samochód będzie bezpieczny

Opatentowana technologia LG Innotek, zapobiega włamaniom. Blokuje zakłócenia elektromagnetyczne i manipulowanie komunikacją między pojazdem a smartfonem. To zmniejsza możliwość kradzieży samochodu z powodu utraty smartfona, lub włamania do klucza cyfrowego.

Moduł wielkości pojedynczego zacisku zawiera około 60 elementów, w tym element RF (częstotliwość radiową) i element blokowy mocy. Dzięki niewielkim rozmiarom można go zainstalować w dowolnym miejscu wewnątrz i na zewnątrz pojazdu.

Smukły i kompaktowy cyfrowy moduł kluczyka samochodowego, może wykryć lokalizację smartfona 5 razy dokładniej niż obecne istniejące moduły kluczyka. Zakres błędu modułu między rzeczywistą lokalizacją smartfona, a lokalizacją rozpoznania został zmniejszony z 50 cm do poniżej 10 cm.

LG Innotek kieruje swój produkt do producentów samochodów w USA, Japonii i Europie i Korei Południowej. W związku z tym popularna metoda kradzieży na walizkę już wkrótce się nie uda.

samochód otworzsz smartfonem
“Digital Car Key Module” by LG Innotek

 

 

 

Przeczytaj również