Praca zdalna podczas jazdy? Microsoft Teams już dostępne w CarPlay

Świat oprogramowania przez pandemię COVID- 19 przyszedł na ratunek, kiedy trzeba było przenieść pracę i naukę poza biura i szkoły. Microsoft Teams na CarPlay to jeden z takich produktów, który ułatwi współpracę i komunikację. Platforma przez ostatni rok  odnotowała ogromny boom, zyskując ogrom użytkowników.

Praca zdalna podczas jazdy? Microsoft Teams już dostępne w CarPlay
Podaj dalej

Platforma Microsoft Teams w CarPlay pozwala kierowcom na więcej

Microsoft Teams to jeden z produktów firmy, którego liczba użytkowników gwałtownie wzrosła wraz z pojawieniem się koronawirusa. Sam Microsoft przyznał, że nie spodziewał się, że tak nagłego wzrostu, który nastąpił niemalże z dnia na dzień. Teraz, gigant oprogramowania pracuje przez całą dobę nad poprawą Microsoft Teams na każdym możliwym froncie. W rezultacie możesz z niego korzystać nawet wtedy, gdy jesteś w podróży.

W tym tygodniu firma ogłosiła, że ​​przenosi Microsoft Teams za kierownicę samochodu z obsługą CarPlay firmy Apple. Mówiąc prościej, jeśli korzystasz z CarPlay podczas jazdy i zainstalowałeś i skonfigurowałeś Microsoft Teams na swoim iPhonie, możesz teraz dołączać do spotkań, korzystając z jednostki głównej.

Nie trzeba dodawać, że format wideo z oczywistych powodów nie jest obsługiwany. Tryb audio to z pewnością wygodniejszy sposób na uczestniczenie w spotkaniu firmy czy wykładzie nawet podczas jazdy.

Mircosoft Teams w CarPlay
Foto: Microsft, via Verge

Pełna integracja obejmuje również obsługę Siri

Microsoft postarał się o integrację platformy spotkań z Siri. W związku z tym możesz zażądać, aby cyfrowy asystent zrobił wszystko za Ciebie i dołączył do konkretnego spotkania.

Gigant oprogramowanie stale rozwija swoja platformę. Obsesja na punkcie produktywności wkroczyła na zupełnie nowy poziom. Dzięki temu dziś platforma Microsoft Teams, zgodnie z nową strategią zakładającą  „umożliwienie ludziom robienia więcej” jest dostępna w samochodzie.

Dzięki tej nowej aktualizacji przechodzi od pracy zdalnej do pracy podczas jazdy, ponieważ ułatwia kontakt ze współpracownikami, nawet jeśli nie ma Cię w domu, przed komputerem.

Przeczytaj również