Oto pierwsza już oficjalna nawigacja na Androida dla kierowców ciężarówek. Sprawdź co oferuje

Popularyzacja Androida w wersji Automotive powoli nabiera tempa. W najbliższych latach kolejni producenci samochodów, umieszczą go w swoich autach. Liczba aplikacji obsługujących Android Automotive rośnie, a w tym tygodniu już oficjalnie pojawiła się kolejna. To dobra informacja dla kierowców ciężarówek.

Oto pierwsza już oficjalna nawigacja na Androida dla kierowców ciężarówek. Sprawdź co oferuje
Podaj dalej

Sygic Truck Navigation to świetna alternatywa dla nieprzydatnych Google Maps

Oprogramowanie Sygic Truck Navigation, ma ułatwić kierowcom ciężarówek, dotarcie do celu uwzględniając podstawowe dane pojazdu tj. szerokość, wysokość, waga i ograniczenia ciągnika.

Mając na uwadze specyficzne parametry ciężarówki, aplikacja odpowiednio nawiguje kierowcę i zapobiega stresującym sytuacjom, eliminując z niej drogi na których może utknąć.

Jak wiadomo, z tego względu nie zaleca się kierowcom ciężarówek korzystania z Google Maps. Amerykański gigant nie posiada bowiem trybu jazdy dla ciężarówek. W związku z tym proponowane trasy nie uwzględniają szerokości pojazdów o dużych gabarytach.

Nawigacja dla ciężarówek Android Automotive

Nawigacja dla ciężarówek, która pojawiła się w Android Automotive, oferuje pełną gamę funkcji

Nawigacja zaprojektowana z myślą o kierowcach ciężarówek posiada liczne przydatne funkcje. Kierowcy mogą ją obsługiwać zarówno online, jak i offline. Wśród funkcji pojawiło się wyszukiwanie pełno tekstowe, informacje o ruchu drogowym, prognoza pogody, ceny paliw oraz integracja z punktami POI.

Ponadto istnieje możliwość obsługi głosowej, co oznacza, że kierowca może skonfigurować aplikację, korzystając z poleceń głosowych. Mówi się, że nowa aplikacja będzie oferować dodatkowy interfejs z dostępem do dodatkowych usług transportowych.

Nawigacja dla ciezarowek Android Automotive
foto Sygic

Jak działa nawigacja dla truckersów?

W porównaniu do klasycznego Androida Auto, który wymaga podłączenia telefonu, by działał na jednostce głównej, Android Automotive jest wyposażeniem fabrycznym. To sprawia, że oferuje bardziej zaawansowaną integrację z funkcjami pojazdu.

Podczas gdy Google Maps może monitorować status pojazdu i sugerować przystanki na ładowanie, Asystent Google pozwala na sterowanie dodatkowymi funkcjami z wykorzystaniem poleceń głosowych np. klimatyzacją.

Wśród producentów, którzy już dziś oferują Android Automotive, są takie marki jak: General Motors, Renault, Polestar, Volvo, Ford i Honda. W przyszłości Android Automotive będzie najpopularniejszym systemem infotainment. Wśród tych niedostępnych w Android Auto,  jest m.in. opcja wymiany danych między Google Maps a tempomatem.

Przeczytaj również