Ogromne zmiany w WhatsApp. Messenger będzie działał zupełnie inaczej

Tysiące kierowców korzysta z popularnej aplikacji WhatsApp. Wiadomo, że producent wydał teraz ważną nową aktualizację beta dla Androida. Nowa funkcja jest bardzo ważna i jest efektem wprowadzenia nowych przepisów Unii Europejskiej związanych z ustawą o rynkach cyfrowych.

Ogromne zmiany w WhatsApp. Messenger będzie działał zupełnie inaczej
Podaj dalej

WhatsApp bardzo się zmieni- messenger będzie funkcjonował zupełnie inaczej

Ze względu na nadchodzące wprowadzenie interoperacyjności z innymi aplikacjami do przesyłania wiadomości, popularna aplikacja przechodzi ważne zmiany.

Nowa funkcja stanowi część nowych przepisów Unii Europejskiej związanych z ustawą o rynkach cyfrowych, które wymagają, aby WhatsApp pełnił funkcję bramy. Tak, aby użytkownicy mogli komunikować się między sobą za pomocą różnych aplikacji, a nie tylko WhatsApp’a.

W nowej aktualizacji beta dla Androida 2.23.19.8 pojawiła się nowa sekcja poświęcona nowym regulacjom. Uruchomienie tej sekcji jest w toku i jest jeszcze niedostępna, ale ​​WhatsApp pracuje nad jej zgodnością z przepisami.

whatsapp
Pixabay

Co się zmieni w korzystaniu z messengera?

Interoperacyjność WhatsApp umożliwi innym osobom kontaktowanie się z użytkownikami za pośrednictwem WhatsApp, nawet jeśli nie mają tam konta. Mówiąc prościej, osoba korzystająca z aplikacji Signal może wysłać wiadomość do użytkownika WhatsApp. To nawet jeśli nie ma konta na Signal.

Istnieją jednak uzasadnione obawy co do tej nowej funkcjonalności. Taka funkcja aczkolwiek ułatwi komunikację z osobami korzystającymi z różnych aplikacji, to nie wiadomo, czy nie wpłynie niekorzystnie na szyfrowanie tej wysłanej od użytkownika, który nie korzysta z WhatsApp.

Właściciel aplikacji zobowiązał się do utrzymywania kompleksowego szyfrowania, gdy tylko nowa funkcja interoperacyjności będzie dostępna. Nie jest tajemnicą, że użytkownicy tej aplikacji będą mogli zrezygnować z korzystania z tej funkcji. Kiedy będzie można z niej korzystać? WhatsApp nie ogłosił jeszcze, kiedy oficjalnie ją wprowadzi. Czytaj także: Od 600 do 1200 zł tyle za to zapłacą polscy kierowcy od 17 września. Nie wszyscy jednak będą takimi szczęściarzami

źródło:Chip.de

Przeczytaj również