Nowa aktualizacja Android Auto 7.1 już jest dostępna. Przynosi jedną ważną zmianę

Google wydało świeżutką aktualizację Android Auto, to pełna wersja aplikacji. Pozwala urządzeniom mobilnym na wyświetlanie interfejsu na jednostce głównej w samochodzie, a nie wyłącznie w telefonie. Co nowego w nowej wersji?

Nowa aktualizacja Android Auto 7.1 już jest dostępna. Przynosi jedną ważną zmianę
Podaj dalej

Wersja 7.1 Android Auto już jest do pobrania

Jak wiadomo Google wycofało Android Auto dla telefonów, a w to miejsce wprowadziło tryb samochodowy, który kierowcy otrzymali w pakiecie z Androidem obsługiwanym przez Google Maps i Asystenta Google.

Wersja 7.1 jest już dostępna i wszyscy użytkownicy mogą ją pobrać. Należy pamiętać, że wdrażanie w sklepie Google Play odbywa się etapami, bo nie każdy użytkownik otrzyma ją pierwszego dnia. Dlatego jeśli nie chcesz czekać, instalator APK dla wersji 7.1 znajdziesz na tej stronie.

Google niestety nie udostępnił dziennika zmian, więc zakładamy, że skupił się na naprawianiu błędów i większej wydajności aplikacji.

android-auto-nowa funkcja google
foto: Google

Aktualna wersja naprawia jeden poważny błąd.

Dobra wiadomość, jaka ucieszy wielu kierowców jest taka, że najnowsza wersja rozwiązuje problem Telegrama z którego chętnie, po zmianie polityki prywatności WhatsApp chętnie korzystają kierowcy.

Dotychczasowy błąd uniemożliwiał użytkownikom zarówno czytanie, jak i wysyłanie wiadomości za pomocą poleceń głosowych. Ten błąd pojawił się po ostatniej aktualizacji a firmie udało się ustalić, co dokładnie go spowodowało. W związku z tym wypuściła łatkę.

Najnowsza wersja Android Auto 7.1 powinna umożliwić umożliwić użytkownikom bezproblemowe korzystanie z Telegrama, bez żadnych błędów poleceń głosowych.

Czy coś się jeszcze zmieni po zainstalowaniu najnowszej aktualizacji, dopiero się dowiemy, bo takie informacje zwykle pojawiają się gdy zainstaluje ją większe grono osób.

Na razie kierowcy nie informują o żadnych nowych problemach z Android Auto 7.1.

Przeczytaj również