Niezbędna funkcja w Android Auto nie działa. Dlaczego? Sam Google tego nie wie

Ogólna niezawodność Android Auto ostatnio znacznie się poprawiła, a są tacy, którzy twierdzą, że aplikacja Google jest znacznie lepsza niż rywal od Apple. Jak się okazuje, nie oznacza to, że wszystko zawsze działa dokładnie tak, jak powinno.

Niezbędna funkcja w Android Auto nie działa. Dlaczego? Sam Google tego nie wie
Podaj dalej

Podstawowa funkcja Android Auto przestała działać

Rozmowy telefoniczne, podstawowa funkcja Android Auto pozwala na bezpieczną jazdę i rozmowę za pośrednictwem urządzenia mobilnego. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala uniknąć mandatu, za korzystanie z telefonu podczas jazdy.

Jak wiadomo, połączenia telefoniczne w Android Auto są kierowane przez głośniki samochodowe, a korzystanie z mikrofonu w kabinie samochodu pozwala na prostą obsługę.

Pod warunkiem, że to działa, ponieważ niektórzy kierowcy narzekają, że tracą dźwięk w rozmowach telefonicznych i oczywiście nikt nie wie dokładnie, dlaczego tak się dzieje.

Niektórzy z tych, którzy na forach Google zgłosili dziwne zachowanie, twierdzą, że sam dźwięk działa dobrze w Android Auto. Dlatego mogą słuchać muzyki w Spotify bez żadnych problemów. Niestety, za  każdym razem, gdy wykonują połączenie telefoniczne, dźwięk po prostu znika.

Osoba po drugiej stronie telefonu słyszy, co mówi jej rozmówca, ale użytkownicy Android Auto nie słyszą nic.

android auto google bmw
foto: BMW

Google wkroczył do akcji, ale poprawki nie ma. Kierowcy radzą sobie sami

Odłączenie aplikacji i korzystanie z Bluetooth to sposób na najszybsze obejście problemu, które wskazuje, że winowajcą jest sam Android Auto. Niestety nawet sam Google obecnie nie wie, dlaczego tak się dzieje.

Producent już wkroczył do akcji i poprosił o więcej informacji, aby dotrzeć do sedna sprawy. Niestety poprawka nie jest jeszcze dostępna. Nie ma nawet ETA, kiedy owa poprawka może ujrzeć światło dzienne.

Kierowcy radzą sobie sami, korzystając z typowych rozwiązań, gdy coś działa nie tak. Warto zatem wypróbować, zmianę wersji aplikacji na poprzednią.

Przeczytaj również