Najnowsza aktualizacja iPhone'a zabija CarPlay. Nikt nie wie jak to naprawić

Najnowsza aktualizacja iPhone’a może się spotkać z dezaprobatą niektórych użytkowników CarPlay. Z jednej strony powinieneś zainstalować wersję iOS 14.8, biorąc pod uwagę poprawki bezpieczeństwa, jakie przynosi, ale z drugiej strony możesz mieć inny poważny problem.

Najnowsza aktualizacja iPhone’a zabija CarPlay. Nikt nie wie jak to naprawić
Podaj dalej

Aktualizacja iPhone’a iOS 14.8 wyklucza działanie CarPlay

Jak donoszą użytkownicy najnowsza aktualizacja systemu iPhone’a może to spowodować uszkodzenie CarPlay. Użytkownicy twierdzą, że aplikacja nie działa już w ich samochodach.

Nie jest do końca jasne, w czym tkwi problem i co się dzieje. Niektórzy użytkownicy twierdzą, że CarPlay po prostu nie uruchamia się już po zainstalowaniu iOS 14.8 na ich urządzeniach. Po podłączeniu iPhone’a do jednostki głównej czasami iPhone jest nadal wykrywany i zaczyna się ładować, ale w niektórych przypadkach urządzenie nie jest nawet rozpoznawane.

Na problemy z łącznością po zainstalowaniu iOS 14.8 na ich iPhone’ach narzekają kierowcy Mazdy. Na razie nie wiadomo, czy jest to jedyna marka, której dotyczy ten problem, czy też inne zmagają się z tymi samymi błędami.

błąd carplay
Foto : Reddit 2020 CX-5

Apple nie uznał zgłoszenia za istotny problem

Obecnie nikt nie zna recepty na to jak pozbyć się tego problemu. Żadne obejście i oczywiście typowe rozwiązanie nie działa. Rozwiązanie polegające na wymianie kabla używanego do podłączenia iPhone’a do jednostki głównej nie skutkuje.

Teoretycznie, gdyby się okazało, że winna tej sytuacji jest aktualizacji iOS 14.8, jedyną poprawką jest po prostu przejście na poprzednią wersję systemu operacyjnego. To niekoniecznie wygodne obejście, jeśli przed aktualizacją nie utworzono na telefonie kopii zapasowej.
Jeżeli dopiero planujesz uaktualnienie, powinieneś to zrobić tak szybko jak to możliwe. Apple dość szybko blokuje przejście na wcześniejsze wersje iOS.

Obecnie Apple jeszcze nie potwierdził tych problemów, więc trudno ustalić, kogo on dotyczy. Tak samo jak nie wiadomo dlaczego niektórzy kierowcy nie mogą korzystać z CarPlay w swoich samochodach.

Przeczytaj również