Lubisz korzystać z CarPlay? To lepiej nie aktualizuj Iphone'a

Aktualizacje powinny kojarzyć się z czymś przyjemnym, bo zwiastują nowe ulepszenia albo poprawki błędów. Niestety jeśli chodzi najnowszy iOS15 i CarPlay, kierowcy twierdzą, że przynosi więcej szkód niż pożytku.

Lubisz korzystać z CarPlay? To lepiej nie aktualizuj Iphone’a
Podaj dalej

Użytkownicy CarPlay mówią o niej- koszmar

Najnowsza aktualizacja Iphone’a iOS15 wniosła ze sobą sporo ulepszeń. Użytkownicy zyskali tryb nawigacji 3D w CarPlay i nowe powiadomienia. Jak sami mówią, najnowsza wersja ma jednak sporą wadę, która sprawia, że zauroczenie nowymi funkcjami szybko pryska.

W praktyce okazuje się, że w przypadku najnowszej aktualizacji systemu Iphone’a, która pojawiła się kilka tygodni temu szkód jest więcej niż pożytku.

Jak informują kierowcy czar korzystania z nawigacji 3D pryska zaraz po tym jak spróbują słuchać muzyki w swoim samochodzie. Wówczar następuje awaria CarPlay gdyż aplikacja kompletnie się zawiesza.

Mówiąc prościej w chwili gdy uruchomimy przyciskiem odtwarzanie muzyki w CarPlay system całkowicie się zawiesza i trzeba go ponownie uruchamiać. Najlepiej już bez inicjowania odtwarzania dźwięku.

Problem dotyczy również innych aplikacji np. Spotify a nawet Apple Music. Jak się okazuje CarPlay działa bez problemu z Google Maps, w związku z tym rzeczą, która generuje awarię jest odtwarzacz muzyki w aplikacjach muzycznych.

carplay aktualizacja iphone apple
Apple

Użytkownicy forum wyjaśniają jak rozwiązać problem

Na forach Apple zasugerowano, że aby rozwiązać problem użytkownicy powinni przejść do ekranu ustawień i wyłączyć EQ. Niestety to rozwiązanie u jednych działa, a u drugich już niekoniecznie. W rezultacie nie pozostaje nic innego jak czekać na nową poprawkę.

Użytkownicy forum donoszą, że firma już zna problem, więc najwyraźniej dotknął sporej grupy kierowców. Są jednak tacy szczęśliwcy, którzy nadal mogą bez problemu słuchać muzyki na Spotify.

Co ciekawe, ów problem dotyczy także nowego iPhone’a 13, więc model iPhone’a nie ma żadnego znaczenia.

Przeczytaj również