Korzystasz z WhatsApp w telefonie? Na to teraz trzeba uważać

Twórcy popularnego komunikatora WhatsApp nieustannie pracują nad jego modyfikacjami. Aplikacja dzięki aktualizacjom otrzymuje szereg użytecznych funkcji. Aktywacja jednej z nich może jednak stanowić spore ryzyko dla prywatności osób, które zechcą z niej skorzystać.

Korzystasz z WhatsApp w telefonie? Na to teraz trzeba uważać
Podaj dalej

Dzięki tej funkcji WhatsApp może ujawnić nieoczekiwanie treści

Użytkownicy komunikatora WhatsApp powinni wiedzieć, że producent pracuje nad nową funkcją. To zupełnie nowy przycisk, który naciśnięty przypadkowo może oznaczać kłopoty dla użytkowników aplikacji.

Nowa funkcja, jaka się pojawi, będzie na pewno bardzo użyteczna. Szczególnie dla tych, którzy dziś chcieliby udostępnić określone treści ze swojego telefonu, podczas gdy prowadzą rozmowy video. Dziś stanowi to trudność, bo muszą się posiłkować np. robieniem zrzutu ekranu. Meta postanowiło rozwiązać ten problem i planuje wprowadzenie nowej funkcjonalności uruchamianej jednym przyciskiem.

WhatsApp zmiany w funkcjach
Freepik

Niestety przypadkowo aktywowana może ujawnić mało pożądane treści

W testowej wersji zauważono poważny problem związany z nową funkcjonalnością komunikatora. Wprowadzenie funkcji udostępniania ekranu jednym przyciskiem ma poważną wadę – może ujawnić prywatne treści, które będą widoczne w tle rozmowy wideo. Tak się stanie, gdy nowy przycisk zostanie uruchomiony przypadkowo.

Korzystanie z nowej funkcjonalności oferowanej przez WhatsApp wymaga zatem ostrożności. Takiej samej jak w przypadku korzystania z Teams lub Skype. Opcja udostępniania ekranu może doprowadzić do powstawania kłopotliwych sytuacji, gdy rozmówca zobaczy zawartość całego ekranu telefonu komórkowego, a nie szczegółu, który chciał pokazać rozmówca.

Trzeba będzie zatem zwrócić uwagę na bardzo prywatne wiadomości lub zdjęcia, które mogą być nadal widoczne gdzieś w tle. Naciskając jeden przycisk mogą zostać udostępnione innym użytkownikom. Jak informuje portal Tabletowo.pl, na razie nie wiadomo, czy nowy przycisk będzie dostępny tylko w indywidualnych czatach, czy także w grupach. WhatsApp prawdopodobnie będzie musiał wprowadzić tu ograniczenia.

To nie jedyna funkcja, jaką Meta proponuje korzystającym z komunikatora WhatsApp. Jak pisaliśmy, można już korzystać z możliwości edycji wysłanej wiadomości. Właściciel aplikacji wprowadził także możliwość zabezpieczenia dostępu do czatów hasłem.

NIE PRZEGAP: Korzystasz z WhatsApp? To będziesz mieć na to 15 minut. Potem odwrotu nie będzie

Przeczytaj również