Korzystasz z WhatsApp? To będziesz mieć na to 15 minut. Potem odwrotu nie będzie

Z aplikacji WhatsApp wciąż korzysta wielu Polaków. Ostatnie wiadomości na temat jej ukrytych funkcji nie spotkały się z zadowoleniem, ale teraz właściciel stara się nadrobić wpadkę, oferując nowe funkcje użytkownikom.

Korzystasz z WhatsApp? To będziesz mieć na to 15 minut. Potem odwrotu nie będzie
Podaj dalej

Sprawdź, czy zasada 15 minut  WhatsApp już u Ciebie działa

Jak czytamy w informacji opublikowanej na blogu aplikacji Whatsapp, pojawi się tam nowa funkcja. To jedna z tych użytecznych, której do tej pory milionom użytkownikom brakowało. Twórcy komunikatora zapowiadają, że będzie w nim można dokonywać zmian w wysłanych wiadomościach. Ponadto nie będzie widoczne, co z pierwotnej wiadomości usunęliśmy. Taka funkcja będzie jednak ograniczona czasowo.

To dlatego, że WhatsApp zezwoli na edycję tylko do 15 minut po jej wysłaniu. Wystarczy wybrać z menu opcję „Edytuj” po przytrzymaniu wysłanej wiadomości. Później jakakolwiek ingerencja w treść nie będzie już możliwa.

WhatsApp zmiany w funkcjach-social-media-concept
Freepik

Co, jeśli nowa funkcja nie działa w twoim telefonie?

To żaden powód do zmartwienia. Jak czytamy w komunikacie, wdrożenie takiej funkcji na całym świecie dopiero się zaczęło. Na możliwość edytowania wiadomości w WhatsAppie przyjdzie zatem jeszcze poczekać. To może zająć nawet kilka tygodni, dlatego trzeba cierpliwie czekać.

Jak informuje spółka należąca do koncernu Meta, zarówno wiadomości, jak i zmiany ich treści, są chronione pełnym szyfrowaniem. Być może
fakt, że aplikacja jest ciągle rozwijana, by spełnić oczekiwania użytkowników i poprawić wrażenia z korzystania z komunikatora wpłynie korzystnie. Po ostatniej wpadce z podsłuchiwaniem użytkowników i lokalizowaniem kontaktów bez ich wiedzy i zgody pozostał spory niesmak. Czytaj także: Bon turystyczny 2023- tego nie będzie. Jest inny, znacznie wyższy, o którym wie niewielu Polaków

Przeczytaj również