Korzystający z Gmail'a od Google zagrożeni. Mogą stracić dane osobowe, a nawet pieniądze

Z Gmail’a od Google korzystają miliony użytkowników, w tym także w Polaków. Posiada go praktycznie każdy właściciel smartfonu. Jeśli jesteś wśród nich, koniecznie musisz zwrócić uwagę na korespondencję od właściciela serwisu.

Korzystający z Gmail’a od Google zagrożeni. Mogą stracić dane osobowe, a nawet pieniądze
Podaj dalej

Chodzi o mail od Google z jedną treścią, która jest fałszywa

Użytkownicy Gmaila muszą uważać na wiadomość, jaka może pojawić się w skrzynce odbiorczej- informuje Google. To dlatego, że jej treść wiąże się z ryzykiem utraty danych osobowych, a nawet pieniędzy.

Nadawcą tej wiadomości jest właśnie amerykański gigant, ale treść nie jest wiarygodna, bo jest zwyczajnym oszustwem. Co się w niej znajduje?

Gratulacje! To właśnie ty jesteś szczęśliwym użytkownikiem Google!” – tak brzmi jej tytuł. W treści zaś mowa o tym, że dany użytkownik, z okazji 10-milionowego zapytania w wyszukiwarce został wybrany przez właściciela serwisu i otrzyma prezent od właściciela Gmaila.

gmail od google
Pixabay

Nie jest to jedna szczęśliwa wiadomość dla adresata. Dlaczego?

Według publikacji dziennika The Mirror, to nowe oszustwo, które jedynie wykorzystuje branding Google. To sprytne posunięcie pozwala, by użytkownicy serwisu uwierzyli w treść wiadomości.
Niestety ten „Google”, który przesyła wiadomość, nie nagradza prezentem. Po kliknięciu linku nie należy się spodziewać niczego przyjemnego. To dlatego, że dzięki temu hakerzy mają szansę na przechwycenie danych. W najgorszym wypadku można stracić także pieniądze z tożsamość.

Dlatego amerykański gigant apeluje do swoich użytkowników, by zachowali czujność i nie dali się zwieść fałszywym prezentom.

Google nie oferuje spontanicznych nagród tego rodzaju. Nic nie wygrasz, jeśli weźmiesz udział w ankiecie lub podasz swoje dane osobowe. Zamknij okno pop-up i nie wprowadzaj żadnych danych osobowych” – brzmi komunikat właściciela serwisu Gmail.

NIE PRZEGAP

https://wrc.net.pl/mh-ten-dodatek-trafi-na-konta-wszystkich-przelewy-dla-pracujacych-polakow-i-seniorow-wyniosa-od-kilkuset-do-nawet-kilku-tysiecy-zlotych

Przeczytaj również