Koniec z jazdą na skróty bocznymi drogami. Systemy nawigacji poprowadzą kierowców zupełnie inaczej

Nie ma już dzisiaj chyba kierowców, którzy nie korzystają z systemów nawigacji i urządzeń GPS w samochodach. To dlatego, że są na tyle użyteczne, że pozwalają ominąć miejsca, gdzie ruch jest szczególnie natężony i zaoszczędzić na czasie w dotarciu do celu. W najbliższym czasie jednak wiele się zmieni, a kierowcy niekoniecznie będą zachwyceni.

Koniec z jazdą na skróty bocznymi drogami. Systemy nawigacji poprowadzą kierowców zupełnie inaczej
Podaj dalej

Branża dostosowuje algorytmy – nawigacja poprowadzi kierowców zupełnie inaczej

Wielu kierowców korzysta z nawigacji, by ominąć korki lub zaoszczędzić na czasie. W tym celu korzysta z alternatywnych dróg i objazdów, które często przebiegają przez boczne uliczki lub słabo uczęszczane drogi. Wszystko wskazuje na to, że w tej kwestii wiele się zmieni.

Jak informuje TomTom, jedna z firm wiodących w grupie systemów do nawigowania kierowców, branża planuje spore zmiany. Nawigacja będzie prowadzić kierowców zupełnie inaczej niż dotychczas. Nie będą już jeździć bocznymi uliczkami i osiedlowymi drogami zakłócając spokój mieszkańców.

Firmy zobowiązały się do sprowadzenia kierowców z powrotem na główne drogi

Wszystko wskazuje na to, że już za dwa lata pojawią się zmiany w systemach nawigacji. Okolice nękane do tej pory przez kierowców korzystających z nawigacji i urządzeń GPS odetchną. Zyskają spokój i ciszę, a ponadto zmniejszy się liczba szkodliwych emisji. Komisja Europejska prowadzi na ten temat rozmowy.

W efekcie ruch z bocznych uliczek powróci na główne drogi. Tym samym technologia stworzona ponad 30 lat temu, która pomogła kierowcom na omijanie zatłoczonych dróg, zakończy proceder zwany „biegiem szczurów” bocznymi uliczkami. Z publikacji nybreaking.com, dowiadujemy się, że TomTom, twórca jednego z wiodących systemów nawigacji satelitarnej, stwierdził, że branża poczyniła już plany dostosowania algorytmów.

Według TheTimes, oczekuje się, że zmiany te zostaną wprowadzone do 2025 lub 2026 roku.

NIE PRZEGAP

Nowe stawki mandatów dla kierowców. Mandat za telefon w samochodzie z rekordową stawką

Przeczytaj również