Kolejny producent pozwoli kierowcom odblokować samochód za pomocą Iphone'a

Postęp technologiczny w branży motoryzacyjnej wiele zmienił. Dzisiejszy samochód to pojazd naszpikowany inteligentnymi systemami. Debiut długo oczekiwanego Apple Car będzie kluczowy, gdyż producent stale się rozwija. W 2020 roku Apple wprowadził obsługę cyfrowych kluczyków.

Kolejny producent pozwoli kierowcom odblokować samochód za pomocą Iphone’a
Podaj dalej

Kolejny samochód odblokujesz za pomocą iPhone’a

Producent iPhone’ów z Cupertino systematycznie rozwija swoje moce w sektorze motoryzacyjnym. W 2020 roku Apple wprowadził obsługę cyfrowych kluczyków do samochodu, a tym samym umożliwił klientom odblokowywanie samochodów za pomocą iPhone’a.

Jest rzeczą oczywistą, że aby móc skorzystać z tej funkcji, producent samochodu musi posiadać stosowną technologię. Pierwszym, który zrobił, było BMW. Wprowadzanie cyfrowych kluczyków samochodowych następuje bardzo wolno i jak wiadomo, wchodzi w grę tylko w nowych samochodach. Apple cały czas pracuje nad tym, by wprowadzić tę technologię do większej liczby samochodów a dziś wiemy, gdzie na pewno się pojawi.

Prototyp Genesis G90 2023
Prototyp Genesis G90 2023, Foto Stefan Baldauf

Kolejną marką, która zaoferuje cyfrowy kluczyk jest Hyundai

Jak informuje ostatni raport i dokumenty Apple, luksusowy Hyundai Genesis wkrótce również będzie obsługiwać cyfrowe kluczyki samochodowe. Dzięki temu kierowcy dostaną możliwość blokowania i  odblokowywania drzwi swoich samochodów za pomocą smartfona.

Ta funkcja działa na każdym iPhonie 11 i nowszym, w tym na niedawno zapowiedzianym iPhonie 13. Obsłudze Ultra-Wideband w iOS 15 sprawia, że całość jest jeszcze wygodniejsza, ponieważ obsługa zbliżeniowa działa bez konieczności sięgania po iPhone’a.

Na ten model przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać, ponieważ pierwsze modele Genesis z obsługą cyfrowego kluczyka samochodowego jeszcze nie pojawiły się na rynku. Dobra wiadomość  jest taka, że coraz więcej producentów samochodów wdraża nową technologię.

Jest nadzieja, że w przyszłości nasze tradycyjne kluczyki samochodowe zastapią smartfony, zanim to jednak nastąpi prawdopodobnie miną dziesięciolecia.

Prototyp Genesis G90 2023
Prototyp Genesis G90 2023, Foto Stefan Baldauf

Przeczytaj również