Kierowcy są wściekli na Google. Wypuścił Android Auto 12, który zwyczajnie nie działa

Android 12 to najnowsza duża aktualizacja systemu operacyjnego Google. Jak się okazuje, po jej zainstalowaniu kompletnie nic się nie dzieje. Kierowcy się denerwują, bo nie mogą jej uruchomić.

Kierowcy są wściekli na Google. Wypuścił Android Auto 12, który zwyczajnie nie działa
Podaj dalej

Historia lubi się powtarzać?

Użytkownicy systemu operacyjnego od Google dobrze pamiętają sytuację, kiedy amerykański gigant wypuścił Androida 11. Kierowcy zgłaszali liczne usterki w Android Auto, począwszy od zepsutego dźwięku i połączeń telefonicznych po problemy z łącznością w samochodach.

W przypadku Androida 12 można się pokusić o jedno określenie, jakim jest „jeden wielki błąd”, bo obecnie największym problemem jest uruchomienie Android Auto. Kierowcy szukają pomocy na forach Google, gdzie mogą znaleźć więcej informacji na ten temat, ponieważ jak informują, ich telefony wykrywają połączenie z samochodem, ale Android Auto nie wyświetla się na jednostce głównej.

Mówiąc w skrócie, nie mogą uruchomić aplikacji, pomimo prawidłowego połączenia. Ikona Android Auto pojawia się na jednostce głównej, ale niektórzy twierdzą, że nic poza tym się nie dzieje. Mało tego niektórzy twierdzą, że aplikacja uległa awarii i nie kompletnie nie działa.

android auto
shutterstock

Czy można jakoś obejść problemy z Android Auto?

Na razie nie jest znane żadne obejście, ponieważ użytkownicy zmagający się z tym zachowaniem wypróbowali praktycznie wszystko. Począwszy od zmiany kabli po ponowne uruchomienie telefonów i jednostek głównych w samochodzie.

W każdym zgłoszonym przypadku problemy pojawiają się po instalacji Androida 12, zatem wszystko wskazuje na to, że to wina nowej wersji systemu operacyjnego.
Wszystkie raporty o problemach trafiły do osób odpowiedzialnych za zbadanie tego irytującego zachowania. Na te chwile nie ma ETA, w związku z tym nie wiemy, kiedy pojawi się poprawka.

Kierowcy, których dotknął ten problem, nie mogą zrobić nic, aby uruchomić Android Auto w swoich samochodach. Żadne obejście nie załatwia sprawy.

Przeczytaj również