Jeśli nie aktualizowałeś Waze, lepiej tego nie rób - zwłaszcza jeśli korzystasz z Car Play

Aktualizacje przydatnych dla kierowców aplikacji wprowadzają zazwyczaj sporo ulepszeń i tak miało być w przypadku popularnego Waze. Niestety najnowsza wersja na CarPlay generuje uciążliwe problemy.

Jeśli nie aktualizowałeś Waze, lepiej tego nie rób – zwłaszcza jeśli korzystasz  z Car Play
Podaj dalej

Najnowsza aktualizacja Waze to przejażdżka rollercoasterem

Najnowsza wersja Waze wprowadza nie tylko nowe funkcje, ale także niezły zamęt. Wiedzą coś o tym użytkownicy CarPlay. Ostatnia aktualizacja popsuła regulację głośności w całym systemie.
Działo się tak, nawet jeśli nie działał CarPlay, tym samym producent dopisał kolejny odcinek sagi o problemach Waze. Teraz użytkownicy skarżą się na Reddicie, że najnowsza aktualizacja na iOS nie pozwala aplikacji na automatyczne przełączanie w tryb ciemny.

Prezentowany poniżej zrzut ekranu opublikowano w mediach społecznościowych. Pokazuje on włączony tryb ciemny w CarPlay i nieaktywowany w Waze- prawdopodobnie na skutek błędów w aplikacji.

waze problemy z aktualizacją reddit
Reddit/ TroubleshootLife

Wydaje się, że na tę chwilę nie da się obejść problemu

Niektórzy użytkownicy polecają ręczne przejście do ustawień ekranu w Waze. Włączenie trybu ciemnego załatwia sprawę, ale jak piszą inni, to rozwiązanie nie działa na wszystkich urządzeniach.
Bez względu na to, czy jesteś w gronie tych, u których to zadziała, czy nie, to jest to mało wygodne rozwiązanie. Musisz bowiem odłączyć telefon od jednostki głównej, co oznacza, że CarPlay zostanie wyłączony.

Producent  nie skomentował doniesień walczących z CarPlay kierowców. Jedyne, co się udało nowej aktualizacji, to rozwiązanie koszmaru z audio, o którym pisaliśmy powyżej. Instalacja najnowszej wersji jedno naprawia, a drugie psuje.

problemy z aktualizacja Waze w CarPlay
Reddit/ Printscreen

Przeczytaj również