Hyundai zrobił Mini 45 EV. Kryje się za nim świetna technologia

W październiku tego roku, Hyundai zaprezentował swój najmniejszy pojazd elektryczny.

Hyundai zrobił Mini 45 EV. Kryje się za nim świetna technologia
Podaj dalej

Pojazd powstał z myślą o dzieciach i jest oparty na stylowym retro 45 Concept.

Hyundai Mini 45 EV wspomaga leczenie dzieci

Mini 45 jest posiada technologię Emotion Adaptive Vehicle Control (EAVC). Jest oparta na sztucznej inteligencji i optymalizuje środowisko pojazdu w oparciu o nastrój kierowcy.

Firma opracowuje technologię w ramach współpracy badawczej z MIT Media Lab. Monitoruje ona mimikę twarzy, tętno i częstość oddechów oraz łączy odczyty z danymi wejściowymi z pojazdu, w tym prędkością, przyspieszeniem, hałasem i wibracjami.

Hyundai
fot Hyundai

Najlepsza technologia to taka, która niesie pomoc

Dane przetwarza technologia sztucznej inteligencji. Optymalizuje środowisko pojazdu i aktywne sterowanie systemami na przykład oświetleniem, klimatem, muzyką i dozownikiem zapachów.

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY!

Wykorzystując sztuczną inteligencję, technologia ma przyczynić się do leczenia małych pacjentów Szpitala Sant Joan Deu w Barcelonie, poprzez interpretację emocji kierowcy.

Hyundai

Na filmie opublikowanym przez producenta emocji nie brakuje

Film przedstawia mini pojazd elektryczny, który pomaga zmniejszyć stres małej dziewczynki. Samochodzik współdziała ze swoim uroczym kierowcą za pomocą systemu rozpoznawania emocji na twarzy.

W tym celu wykorzystuje kamerę przed siedzeniem i identyfikuje emocje dziecka w czasie rzeczywistym. Pas do ćwiczeń oddechowych owinięty wokół ciała i kieszenie powietrzne wywierają nacisk, aby złagodzić niepokój i umożliwić bardziej stabilne oddychanie.

Hyundai
fot. Hyundai

Hyundai „Little Big e-Motion”

Mały pojazd potrafi wydmuchiwać bąbelki a jednocześnie czujnik tętna i akcelerometr mierzą tętno i częstość oddechów. Oświetlenie adaptacyjne emocjonalne wyświetla kolor zielony, żółty i czerwony, aby pokazać stan emocjonalny dziecka.

Dozownik zapachu Emotion Adaptive rozpyla zapach w czasie oddechu, aby w rezultacie pomóc dzieciom znów się uśmiechać. Hyundai przekazał szpitalowi ten mini samochód elektryczny, aby najmłodsi przede wszystkim mogli uprzyjemnić sobie podróż z łóżka, do gabinetu zabiegowego.

Przeczytaj również