Google wyposażył tryb jazdy w nową funkcję. Ta zmiana ma sens

Jeszcze przed premierą kolejnej wersji mobilnego systemu operacyjnego Google, użytkownicy Androida mogą testować nowy tryb jazdy, który finalnie pojawi się w miejsce funkcji Android Auto. Nowy tryb samochodowy otrzymał niedawno nową funkcję.

Google wyposażył tryb jazdy w nową funkcję. Ta zmiana ma sens
Podaj dalej

Nowy tryb samochodowy Asystenta Google zaktualizowany o nową funkcję

Ta nowa aktualizacja wprowadza zupełnie nowy ekran główny, funkcję, którą gigant technologiczny prezentował już w 2019 roku, kiedy faktycznie ogłosił nowy tryb jazdy. Jak widać na zrzutach, wygląd nowego ekranu nie pozostawia wątpliwości, że zasila go aplikacja Google i Asystent Google.

Dołączony do nawigacji nowy tryb jazdy jest obecnie dostępny dla ograniczonej liczby użytkowników. Tryb samochodowy jest zoptymalizowany pod kątem obsługi samochodu. W rezultacie oferuje łatwy dostęp do podstawowych funkcji za kierownicą, takich jak rozmowy telefoniczne, muzyka i wiadomości. Funkcje nawigacyjne oczywiście zasilają Google Maps.

 

nowa funkcja Google Maps
foto: 9to5Google

Zmiana nastąpi wraz z debiutem Androida 12

Debiut Androida 12 to jednocześnie moment, w którym aplikacja Android Auto na telefony ostatecznie zniknie. W  zasadzie trafi  do samochodowego Asystenta Google, który będzie wbudowany w nowy system.

Nowy ekran główny zyska dość prosty interfejs użytkownika. Po uruchomieniu pierwszą rzeczą, którą zobaczysz to zalecane działania na karcie o nazwie „ Dla Ciebie. ”  Tu oczywiście działa inteligencja Asystenta Google, która  zapewni łatwiejszy dostęp do rzeczy, których najbardziej potrzebujesz.

Znajdziesz tu  karty dedykowane do przesyłania wiadomości, połączeń telefonicznych i odtwarzacza muzyki. Nowy ekran główny zawiera również pole wyszukiwania w górnej części interfejsu użytkownika. Ta lokalizacja pozwoli  łatwo podać adres, a następnie rozpocząć nawigację.

Mówi się, że ta sama aktualizacja pojawi się również w systemie Android 11, więc najprawdopodobniej, gdy Android 12 pojawi się jeszcze w tym roku, przejście do nowego trybu jazdy nastąpi we wszystkich obsługiwanych wersjach systemu operacyjnego.

Przeczytaj również