Google właśnie ogłosił świetną wiadomość. Udostępni kierowcom aplikację YouTube

Google szykuje spore zmiany, które ucieszą wielu właścicieli samochodów z system operacyjnym od giganta. Obecnie aplikacje oferujące nagrania wideo tj. Netflix, czy YouTube, nie są dozwolone w Android Auto, czy Android Automotive. To się jednak zmieni.

Google właśnie ogłosił świetną wiadomość. Udostępni kierowcom aplikację YouTube
Podaj dalej

Kierowcy dostaną YouTube na wyświetlaczach w samochodzie

System operacyjny od Google pojawia się w coraz większej liczbie samochodów. Obecnie amerykański gigant zapowiedział, że udostępni w nim ulubioną aplikację wideo kierowców- YouTube.

Android Automotive jest już oferowany w sporej liczbie samochodów. W związku z tym  możliwość oglądania wideo bezpośrednio na wyświetlaczu samochodu, to świetna wiadomość dla wielu kierowców.

Google nie podał zbyt wielu szczegółów na temat owej nowej aplikacji. Nie znamy również daty premiery, ale wiadomo, że nastąpi w tym roku.

android auto google bmw
foto: BMW

Jest jeden warunek do spełnienia, by móc oglądać wideo w systemie od Google

Aplikacja wideo musi mieć określone warunki, by móc działać w systemie dostarczanym przez Google. Ze względów oczywistych producent już zapowiedział, że dostęp do YouTube będzie możliwy tylko wtedy gdy samochód nie będzie w ruchu.

Amerykański gigant twierdzi, że w ten sposób zamierza umilić kierowcom oczekiwanie na zmianę świateł, tak by nie było nudne. Dlatego należy się spodziewać, że YouTube zostanie zablokowany, gdy samochód będzie w ruchu. Co bez wątpienia ma sens, jeśli chodzi o bezpieczeństwo.

W zasadzie to YouTube mógłby jeszcze działać, gdy samochód jest zaparkowany, zwłaszcza gdy kierowca ma pod ręką duży ekran z systemem Android.

Najprawdopodobniej latem firma udzieli pełniejszych informacji na temat tej długo wyczekiwanej premiery aplikacji.

Kierowcy nie mogą korzystać z Google Maps. Tym razem nie działa GPS

 

Przeczytaj również