Google wdraża nową generację Android Auto. Kierowcy będą zachwyceni

Google po raz ostatni poważnie modernizował Android Auto w 2019 roku i kierowcy musieli czekać aż 3 lata na kolejne znaczne zmiany w aplikacji amerykańskiego giganta. Wygląda na to, że cierpliwość się opłaca, bo kierowcy zyskać świetną ulepszoną aplikację do samochodu.

Google wdraża nową generację Android Auto. Kierowcy będą zachwyceni
Podaj dalej

Debiut znacznie przeprojektowanego Android Auto od Google już latem

Google twierdzi, że przygotowuje się do debiutu kolejnego znacznie przeprojektowanego Android Auto. Wszystko oprze się o aktualizację Coolwalk i obejmie wszystkie elementy aplikacji. Prace dotyczą trybu podzielonego ekranu, inspirowanego deską rozdzielczą z CarPlay.

Zmodernizowana aplikacja skorzysta z kart, których najchętniej używają kierowcy m.in. do nawigacji i słuchania muzyki. Podobnie jak w CarPlay, największa karta posłuży do korzystania z Google Maps lub dowolnej aplikacji służącej do nawigacji działającej w Android Auto. W przeciwieństwie do systemu Apple kierowcy otrzymają dynamiczne okienko, zawierające dane tj. zegar i data, tekst powiadomienia, czy nieodebrane połączenia.

Ten sam panel posłuży kierowcom do odpowiadania na wiadomości z wykorzystaniem szybkich odpowiedzi. Tę funkcję zauważono w niedawno wydanych kompilacjach beta.

google--android auto 2
printscreen YouTube

Nowoczesna aplikacja od Google ułatwi życie kierowcom

W zmodernizowanej aplikacji pojawią się informacje o aktualnej godzinie, czy poziomie naładowania baterii telefonu. Android Auto w nowoczesnym wydaniu wygląda świetnie, a tryb dzielenia ekranu sprawi, że będzie dużo wygodniejszy w obsłudze.

Kierowcy nie będą już potrzebować wielkich ekranów, by uruchomić jednocześnie wiele aplikacji. To właśnie sprawiło, że deska rozdzielcza CarPlay jest tak rewelacyjna.

Google twierdzi, że udostępni zmodernizowaną aplikację późnym latem tego roku. Będzie to oczywiście wersja beta, ale możemy się spodziewać, że już w najnowszych aktualizacjach znajdziemy dowody nadchodzących zmian.

Przeczytaj również