Google przesyła kierowcom powiadomienia- Android Auto ostatecznie znika z telefonów

W zeszłym roku Google wprowadził wielką zmianę i ogłosił, że Android Auto zostanie wycofany z urządzeń mobilnych, na rzecz zupełnie nowego trybu jazdy z Asystentem Google. Proces rozpoczął się od Androida 12, który nie oferował już Androida Auto. Teraz amerykański gigant oznajmił, że raz na zawsze pozbawi kierowców możliwości korzystania z cenionego przez nich narzędzia.

Google przesyła kierowcom powiadomienia- Android Auto ostatecznie znika z telefonów
Podaj dalej

Google rusza z akcją ostatecznego wycofywania Android Auto z telefonów

Decyzja Google o wycofaniu Android Auto z telefonów zaskoczyła kierowców, bo chętnie korzystali z tej aplikacji. Nawet po wprowadzeniu nowego trybu jazdy Asystenta Google, chętniej z niej korzystali.

Przejście na zupełnie nową aplikację amerykańskiego giganta wystartowało wraz z Androidem 12, ale kierowcy korzystający ze starszych wersji nadal mogli korzystać ze sprawdzonej aplikacji. Nadal można ją pobrać i zainstalować, ale nie ma to sensu, bo producent aplikacji   przesyła powiadomienia, o tym, że raz na zawsze ją likwiduje.

android auto od google znika z telefonów
fot. Google

Użytkownicy starszych wersji Androida muszą się pożegnać z cenioną aplikacją

Zeszłoroczne zapowiedzi stają się faktem. Google przechodzi całkowicie do nowego trybu jazdy i rusza z akcją wycofywania Android Auto z telefonów. Kierowcy korzystający z Androida 10 i Androida 11, otrzymują powiadomienia, że ​​„ Android Auto dla ekranów telefonów wkrótce przestanie działać. ”

Ostrzeżenie pojawia się wraz z uruchomieniem aplikacji na urządzeniu mobilnym, ale nie zawiera żadnych szczegółowych informacji. Domyślnie użytkownicy starszych wersji będą mogli skorzystać z zupełnie nowego trybu jazdy.

Prawdopodobnie aplikacja zostanie wycofana etapami, a całkowite wycofanie Android Auto jak pisze Autoevolution, nastąpi do końca tego roku.

Od czasu wprowadzenia nowego trybu jazdy, nie ma wątpliwości, w co będzie inwestował producent. Nawet fakt, że nie wszyscy są zadowoleni z nowego narzędzia, niczego nie zmienił. Tryb samochodowy, oparty w całości na Google Maps, to główny cel amerykańskiego giganta, jeśli chodzi o urządzenia mobilne.

Przeczytaj również