Google pracuje nad trzema nowymi funkcjami Android Auto

Amerykański gigant Google oprócz wdrażania kolejnych poprawek do swoich produktów, pracuje również nad nowymi funkcjami Android Auto. Cel jest jeden- poprawa funkcjonalności aplikacji i dostosowanie ich do potrzeb użytkowników, którzy z nich korzystają.

Google pracuje nad trzema nowymi funkcjami Android Auto
Podaj dalej

Google odświeża interfejs i pozwoli użytkownikom kontrolować aplikację

Najnowsza wersja beta pozwala zerknąć na to, co Google przygotowuje na froncie Android Auto, chociaż jak zawsze nie ma gwarancji, że którakolwiek z odkrytych funkcji trafi do produkcyjnych wersji.

Pierwsza i prawdopodobnie najważniejsza to odświeżony interfejs użytkownika o nazwie kodowej Coolkwalk . Zmiana interfejsu sprowadza się do wprowadzenia nowego przycisku na pasku nawigacyjnym. Dzięki niemu użytkownicy za jednym kliknięciem uruchamiają centrum powiadomień. To jak zarządzanie Centrum akcji w systemie Windows 10 gdzie po kliknięciu jednego przycisku możesz zobaczyć najnowsze powiadomienia.

Nowy przycisk w Android Auto nie tylko pozwoli na wyświetlenie najnowszych powiadomień, ale także usprawni dostęp do sterowania odtwarzaczem muzyki. Na razie interfejs wygląda dość surowo, ale być może Google jeszcze go usprawni, zwłaszcza że ma zajmować trochę cennego miejsca na ekranie.

panel startowy android auto
foto: XDA Developers

Więcej tapet w Android Auto i więcej możliwości

Jak pisaliśmy Google pracuje nad udostępnianiem nowych funkcjonalnych tapet. Użytkownicy Android Auto już wiedzą, że aplikacja obsługuje tapety, więc zamiast nudnego i klasycznego tła mogą wybrać bardziej kolorowe zdjęcie z kolekcji udostępnionej przez Google.

Tą kolekcję tapet dołączono do aplikacji i obecnie nie można jej w żaden sposób modyfikować. Amerykański gigant planuje rozszerzyć ilość dostępnych tapet, ale jednocześnie opracowuje nową funkcję, która stawia na ich dodatkową funkcjonalność.

Wydaje się, że Google ponadto pracuje nad uruchomieniem dodatkowych opcji kontrolowania uruchamiania aplikacji. Większość nowych samochodów uruchamia Android Auto automatycznie, gdy telefon jest podłączony do jednostki głównej.

Użytkownicy będą mogli sami zadecydować, czy chcą, aby aplikacja startowała zaraz po wykryciu połączenia z jednostką główną. Mówiąc prościej, jeśli wyłączysz silnik, a Android Auto nie będzie działać, nie uruchomi się również następnym razem, gdy usiądziesz za kierownicą.

Te opcje pojawią się na nowym ekranie ustawień. W związku z tym możesz skonfigurować wszystko z jednostki głównej, a nie ze smartphone’a.

Przeczytaj również