Google po cichu wprowadził poprawkę w Android Auto. Znika poważny błąd w Google Maps

Google Maps nieustannie rozwijają się pod względem funkcjonalności i nowych ulepszeń, które trafiają do kierowców w Android Auto. Niestety bywa, że po każdej aktualizacji producent musi coś poprawiać w swojej aplikacji.

Google po cichu wprowadził poprawkę w Android Auto. Znika poważny błąd w Google Maps
Podaj dalej

Kierowcy odkryli, że Google po cichu usunął problem z linkami w Android Auto

Poważny błąd wykryty ostatnio w aplikacji na Android Auto, dotyczył ładowania linków, które użytkownicy  ładują ze swoich smartfonów uruchamiając nawigację.

Google Maps umożliwiają kierowcom uruchamianie linków z lokalizacją na urządzeniach mobilnych, tak by wskazówki przesyłane w tej formie uruchamiały się w nawigacji w Android Auto. To znacznie ułatwia kierowcom nawigowanie do celu.

Wystarczy kliknąć przesłany np. w WhatsApp link i rozpocząć nawigację bezpośrednio w Android Auto. Kierowcy ostatnio odkryli, że tę przydatną funkcję ostatnio popsuto i obwiniali za to aktualizację jaką wprowadził producent.

Nie znaleziono żadnego sposobu na to by pozbyć się usterki, ale jak się okazuje amerykański gigant po cichu ją usunął.

android auto foto shutterstock
Shutterstock

Nie wszyscy dostali tę ważną poprawkę

Jak donosi Autoevolution, nie wszyscy kierowcy mogą korzystać z cichej poprawki Google. Według raportów użytkowników aplikacji, błąd ustępuje wraz z instalacją wersji 11.11.2.  Google Maps działają w Android Auto bez zarzutu i obsługują przesyłane linki.

Z nieznanego powodu nie wszyscy otrzymali poprawkę. Być może amerykański gigant wprowadził wersję testową, zanim trafi do wszystkich kierowców.

Bardzo ważna funkcja Google Maps w tajemniczy sposób znika. Obejście problemu jest niezbyt wygodne

Przeczytaj również