Google naprawił usterkę w Android Auto. Sprawdź co musisz zainstalować

Nie jest tajemnicą, że jeśli chodzi o Android Auto, Google ma sporo do naprawienia. Na szczęście robi to w miarę wprowadzania nowych aktualizacji. Zaangażowanie w ulepszenia aplikacji skutkuje tym, że poprawki pojawiaja sie regularnie.

Google naprawił usterkę w Android Auto. Sprawdź co musisz zainstalować
Podaj dalej

Android Auto już bez problemów odczytuje wiadomości w samochodzie

Kilka dni temu dotarła do użytkowników poprawka błędu uniemożliwiającego  odczytywanie wiadomości. W związku z tym, po zainstalowaniu poprawki problem powinien już zniknąć.

Warto wiedzieć, że owa poprawka nie jest dołączona do nowej aktualizacji aplikacji. Trzeba zaktualizować aplikację Google , ponieważ wygląda na to, że za usterkę należy winić Asystenta Google.

W skrócie, brak możliwości odczytania wiadomości w samochodzie przez Android Auto był spowodowany problemem w Asystencie Google. Najnowsza aktualizacja aplikacji Google powinna przywrócić normalne działanie.

google naprawia android-auto-
interfejs Android Auto, fot. Google

Google przyspiesza z wydawaniem poprawek

Niektórzy użytkownicy potwierdzili ten fakt w dyskusji na forach Google. Zainstalowanie najnowszej wersji aplikacji Google rzeczywiście rozwiązuje problem, więc jeśli Ty też masz problem, że Android Auto nie czyta wiadomości, teraz wiesz, co zrobić.

To z pewnością dobra wiadomość dla użytkowników Androida Auto, ponieważ Google wyraźnie przyspieszył tempo wydawania poprawek na tym froncie. Oprócz nowej wersji aplikacji Google firma częściej dostarcza aktualizacje Android Auto.

Nowe kompilacje beta regularnie trafiają do testerów, aby umożliwić wypróbowanie nowych funkcji zanim trafią do produkcji. To rozwiązanie prowadzi do wydania bardziej stabilnej wersji.

W związku z tym, że Google dostaje informacje zwrotne na temat określonej funkcjonalności, wie jak dalej ją dopracować, zanim  połączy ją ze stabilnymi wersjami Androida Auto. Te jak wiadomo trafiają za pośrednictwem Sklepu Google Play na wszystkie urządzenia.

Przeczytaj również