Google naprawia poważną usterkę w Android Auto. Koniec problemów z SMS-ami

Każda aktualizacja Android Auto od Google to spore prawdopodobieństwo występowania problemów. Jeżeli z niego korzystasz, to dobrze o tym wiesz. Aktualizacja do wersji 12 nie była wyjątkiem i przyniosła usterkę m.in w wiadomościach tekstowych.

Google naprawia poważną usterkę w Android Auto. Koniec problemów z SMS-ami
Podaj dalej

Google naprawia usterkę po aktualizacji Androida 12

Kierowcy korzystający z Android Auto zgłaszali problemy z funkcjami Google Maps i Android Auto po aktualizacji do Androida 12. Z tego powodu instalacja najnowszej wersji przyniosła oprócz korzyści również sporo szkód.

W takiej sytuacji kierowcom nie pozostaje nic innego, jak cierpliwie czekać na usunięcie usterek przez Google. Amerykański gigant w tym przypadku poradził sobie dość szybko z błędami w Android Auto spowodowanymi przez wersję 12 Androida.

android-auto- google
foto: Google

Usterka związana z SMS-ami  naprawiona

Użytkownicy forum Google podzielili się dobrą wiadomością. Problem z wiadomościami tekstowymi w Android Auto właśnie rozwiązano.
Kierowcy, którzy zaktualizowali smartfony do najnowszej wersji systemu operacyjnego, poinformowali, że samochód nie wysyła już powiadomień o nadejściu nowych wiadomości tekstowych, co uniemożliwiało odsłuchanie ich lub odpowiadanie za pomocą komendy głosowej.

“Od trzech tygodni Android Auto nie wyświetla nowych SMS-ów ani innych wiadomości. Jeśli odtwarzana jest muzyka i pojawia się nowa wiadomość, muzyka jest na chwilę wyciszana, tak jak w przypadku powiadomienia o nowej wiadomości, ale na automatycznym wyświetlaczu nie pojawia się żaden dźwięk ani żadna wiadomość, mimo że w telefonie pojawiły się nowe wiadomości – pisze jeden z użytkowników forum

Fakt naprawy usterki potwierdził producent. To niewątpliwie dobra wiadomość, że naprawiono błąd komunikatów. Jeżeli nadal masz ten problem, być może rozwiąże go poprawka wydana w ciągu najbliższych dni.

Przeczytaj również