Google Maps z nowymi aktualizacjami. Wnoszą poprawki na Android Auto

Aplikacja Google Maps to jedna z wiodących, gdy chodzi o mobilną nawigację. W związku z tym jej udoskonalenia są mile widziane. Nie tylko na smartfonach, ale także na Android Auto. Google jest bardzo zaangażowany w proces ulepszania, bo tylko w ostatnim miesiącu wprowadził 9 różnych aktualizacji aplikacji.

Google Maps z nowymi aktualizacjami. Wnoszą poprawki na Android Auto
Podaj dalej

Najnowsze aktualizacje Google Maps naprawiają dwa problemy

Amerykańska firma wydajnie pracuje, wprowadzając kolejne poprawki do aplikacji Google Maps zarówno w kanale stabilnym, jak i beta. Ostatnie pojawiły się kilka godzin temu.

To wersje 10.86.2 dla użytkowników korzystających ze stabilnych kompilacji i 10.87.0 beta dla tych części programu testowego. Przy czym wersja beta 10.87 po raz pierwszy trafia do publicznych testów.

Jak to zwykle bywa za każdym razem, gdy Google wysyła takie aktualizacje i tym razem firma nie udostępniła dziennika zmian. W rezultacie trudno powiedzieć dokładnie, co dokładnie się zmieniło w nowych wersjach.

Google Maps z kolejnym błędem
foto: forum Google

Nowe wersje Google Maps już dostępne w Sklepie Google Play

Google miał ostatnio do naprawienia dwa główne problemy w swojej aplikacji. Jeden z nich prawdopodobnie znikł w najnowszej wersji beta. Na razie nie wiadomo czy u wszystkich użytkowników.

Chodzi o sytuację, kiedy Google Maps nagle zaczęły rozmawiać w obcym języku w krajach takich jak Stany Zjednoczone i Kanada.

Jak pisaliśmy, firma sama się przyznała do problemu i obiecała jak najszybciej go naprawić. W związku z tym istnieje szansa, że nowa testowana ​​poprawka w wersji beta, rozwiązuje ten problem.

Drugi poważny problem Google Maps dotyczył zmiany trybu jazdy po prawej stronie w Android Auto. Użytkownicy narzekali, że nawigacja nagle przełączyła się z RHD na LHD bez stosowania żadnych ustawie. Dlatego użytkownicy z niecierpliwością czekają, aż oryginalna konfiguracja powróci wraz z nową aktualizacją aplikacji.

Obie nowe wersje aplikacji na Androida i Android Auto są już dostępne w Sklepie Google Play. Ponadto możesz je pobrać tutaj, bez czekania, korzystając z instalatorów APK.

Przeczytaj również