Google Maps z nową aktualizacją. Użytkownicy Car Play mają problemy

Google Maps wypuściło niedawno nową aktualizację na iPhone i CarPlay. Google udostępnia tylko ogólny opis zmian nowej wersji. W związku z tym musisz zwrócić uwagę na potencjalnie problemy, które mogą się pojawić w Twoim samochodzie.

Google Maps z nową aktualizacją. Użytkownicy Car Play mają problemy
Podaj dalej

Kierowcy po aktualizacji Google Maps, mają dziwny problem

Obecna wersja Google Maps 5,75, to pierwsze wydanie, które pojawiło się po tym, jak amerykański gigant wprowadził obsługę widżetów na iOS 14. Dlatego nie dysponuje dziennikiem zmian.
Najnowsza aktualizacja udoskonala obsługę widżetów w systemie iOS 14, w związku z tym jest szansa, że ​​jeśli wcześniej napotkałeś problemy z tą funkcją, to ​​znikną po zainstalowaniu tej wersji.

Google informował, że wprowadzi więcej widżetów dla nawigacji na iOS 14, ale ta ich nie wprowadza, zatem kierowcy muszą na nie jeszcze poczekać. Jest jednak pewna rzecz, która pojawiła się po zainstalowaniu aktualizacji.

Jak donosi Autoevolution, kierowcy po zainstalowaniu nowej wersji, mają do czynienia z dziwnym zjawiskiem. Google Maps, czasami zacina się w trybie ciemnym niezależnie od stanu reflektorów w samochodzie. Mówiąc prościej, niezależnie od tego czy włączasz czy wyłączasz reflektory, gdy Mapy Google pracują w trybie ciemnym, dopóki nie odłączysz iPhone’a.

new-google-maps
foto credit Autoevolution

Sprawdzone metody nie rozwiązują problemu

Problem dotyczy modeli iPhone 11 Pro i iPhone 12 Pro. Za sytuację nie można winić samochodu, bo ten sam problem z aktualizacją Google Maps pojawił się w dwóch różnych samochodach. Jak się okazuje, jedynym sposobem na przywrócenie trybu światła jest odłączenie telefonu i ponowne uruchomienie Car Play.

Usunięcie i ponowna instalacja aplikacji nie przynosi efektu. W przypadku Apple nie ma możliwości przejścia na wcześniejszą wersję, aby sprawdzić, gdzie tkwi sedno problemu. W związku z tym ciężko zdiagnozować, czy to najnowsza aktualizacja rzeczywiście powoduje usterkę.

Przeczytaj również