Google Maps straciły kluczową funkcję. Nie działa w Android Auto

Google Maps i Waze to obecnie dwie najpopularniejsze aplikacje nawigacyjne w Android Auto. Jak wszyscy wiedzą, obie czasami miewają różnego rodzaju problemy, które potrafią być uciążliwe dla kierowców. Tak jak ostania awaria, jaką zgłaszają użytkownicy.

Google Maps straciły kluczową funkcję. Nie działa w Android Auto
Podaj dalej

Google Maps na Android Auto straciły funkcję dźwieku

Użytkownicy Google Maps na Android Auto skarżą się ostatnio na to, że aplikacja zaczęła się źle się zachowywać podczas rozmowy przez telefon.

Kiedy telefon jest podłączony do jednostki głównej, użytkownicy nie otrzymują żadnych wskazówek głosowych. Mówiąc prościej, Google Maps przestają oferować instrukcje dźwiękowe, w którą stronę jechać, gdy tylko odbiorą połączenie z Android Auto.

Ciekawostką jest fakt, że jeśli połączenie telefoniczne zostanie rozpoczęte przed podłączeniem urządzenia mobilnego do jednostki głównej, wszystko działa poprawnie. Nawigacja i audio działają poprawnie, dopóki połączenie się nie zakończy.

Jakikolwiek jest problem, zachowuje się inaczej w przypadku połączeń inicjowanych po podłączeniu telefonu do samochodu (głos mapy nie działa podczas połączeń) niż w przypadku połączeń, które są już inicjowane przed podłączeniem telefonu do samochodu (głos map działa tak, jak powinien, nakładając dźwięk z telefonu)- wyjaśnia jeden z użytkowników na forum Google .

Na tę chwilę nie wiadomo jaka duża jest skala problemu, ponieważ obecnie dotyka niewielu osób. W wielu samochodach wszystko działa poprawnie.

google-maps-android auto
foto: Google

Najprawdopodobniej problem dotyczy to tylko niektórych użytkowników. Obecnie kierowcy zgłaszający ten problem muszą liczyć na pomoc od Google, który musi opracować poprawkę.

Jak sobie poradzić z tym problemem? Obecnie użytkownicy, którzy borykają się z tym problemem niewiele mogą zrobić. Pozostaje im wypróbowanie starych znanych metod obejścia problemu. Na przykład przejścia na starszą wersję aplikacji, mając nadzieję, że błąd w końcu zniknie.

Przeczytaj również