Google Maps przemawia dziwnym głosem. Producent ujawnił powód

Miliony kierowców na całym świecie korzystają codziennie z Google Maps. Nowoczesna nawigacja sprawia, że podróżowanie jest znacznie wygodniejsze i prostsze. Obsługa głosowa zaś pozwala kierowcom skupić się na prowadzeniu samochodu. Ostatnio jednak w tej kwestii coś się zmieniło.

Google Maps przemawia dziwnym głosem. Producent ujawnił powód
Podaj dalej

Kierowcy zgłosili, że Google Maps przemawia do nich dziwnym głosem

Kierowcy często korzystają ze wskazówek głosowych w nawigacji Google Maps, co pozwala nie odrywać wzroku znad kierownicy. Dlatego ważne, aby ta funkcja działała poprawnie, zwłaszcza kiedy trzeba skupić się na tym, co dzieje się na drodze.

Jak się okazuje, ostatnio nawigacja głosowa zaczęła działać w sposób, który wiele osób pierwotnie uważało za nową funkcję. Głos, mówiąc w języku angielskim otrzymał wyraźny indyjski akcent.

Użytkownicy w Google Maps w Kanadzie i USA stwierdzili, że brzmi dziwnie bez żadnych interwencji z ich strony. Wielu z nich stwierdziło, że jest to funkcja aktywowana po najnowszej aktualizacji Androida.

Google zdementowało krążące plotki

Jak się okazuje, indyjski akcent nawigacji nie jest nową funkcją, ale rzeczywistą usterką, która faktycznie pojawiła się wraz z aktualizacją Google Maps. Gigant z Mountain View potwierdził, że ​​pracuje nad poprawką.

Firma poinformowała na swoim oficjalnym koncie na Twitterze, że poprawka wyjdzie „wkrótce”, zatem nie ma co oczekiwać, że problem zniknie w ciągu kilku dni.
Tymczasem kierowcy korzystający z języka angielskiego niewiele mogą zrobić. Reset aplikacji nie sprawia, że powróci rodzimy język angielski, a indyjski akcent zniknie. Powrót do starszej wersji Google Maps również nie rozwiązuje tego problemu.

Kierowcom pozostaje jedynie skorzystanie z innego języka wśród wachlarza możliwości nawigacji.

Przeczytaj również