Google Maps poprawiło irytujący błąd na Android Auto. Koniecznie zainstaluj aktualizację

Google Maps i Android Auto opracowane przez tę samą firmę to miał być duet idealny. Biorąc pod uwagę, że nawigacja od Google to nr 1 na świecie tak powinno być. Tymczasem kierowcy od czasu do czasu, mogą liczyć na atrakcje w postaci irytujących lub wprowadzających w błąd usterek. Kolejna z nich na szczęścia znika.

Google Maps poprawiło irytujący błąd na  Android Auto. Koniecznie zainstaluj aktualizację
Podaj dalej

Google Maps nareszcie usuwa dokuczliwą usterkę w Android Auto

Błąd, jaki niedawno odkryli w aplikacji użytkownicy Android Auto, nareszcie znika. To dobra wiadomość dla kierowców, którym znacznie utrudniał korzystanie z nawigacji.

Mówiąc dokładniej, Google Maps wyświetlały błędne informacje. Użytkownicy zgłosili problem na forum Google, gdzie opisali błąd w nawigacji, która każe im zawrócić na rondzie. Ta sytuacja miała miejsce niezależnie od tego, w jakim kierunku kierowca powinien jechać.

Niektórzy użytkownicy poradzili sobie z problemem, instalując poprzednią wersję nawigacji. Google zaś analizował wszystkie otrzymane raporty, próbując przywrócić aplikację do normy.

Bmw Android Auto
fot. Shutterstock, Gabriel Nica

Najnowsza aktualizacja Google Maps na Androida i Android Auto nareszcie rozwiązuje problem. Jeśli zmagasz się z tymi samym informacyjnym błędem o rondzie, powinieneś zainstalować wersję 10.81 nawigacji. Znajdziesz ją teraz w Sklepie Google Play (wypuszczono również drobną poprawkę, w wersji 10.81.1 )

Amerykański gigant potwierdził, że wersja 10.81 i nowsze nie zawierają już błędnych wskazówek dotyczących ronda, bez względu na to, gdzie uruchomisz aplikację.

Użytkownicy, którzy wcześniej przeszli na starszą wersję 10.70 lub 10.70.2, mogą również bezpiecznie zaktualizować aplikację do nowej wersji.

Przeczytaj również