Google Maps mają nową ważną funkcję na Android Auto. Czy już ją masz?

Google Maps wciąż są najlepszą aplikacją nawigacyjną w Android Auto. Dlatego nowe aktualizacje, mające na celu poprawę funkcjonalności, mają kluczowe znaczenie zarówno dla twórcy jak i użytkowników.

Google Maps mają nową ważną funkcję na Android Auto. Czy już ją masz?
Podaj dalej

Pojawiła się długo oczekiwana aktualizacja Google Maps

Kilka godzin temu amerykański gigant opublikował kolejną ważną wiadomość dotyczącą Google Maps. Aplikacja jest teraz w pełni zoptymalizowana dla samochodów z kierownicą po prawej stronie, a pasek nawigacyjny i informacje o zakrętach umieszczono bliżej kierowcy.

Taka opcja korzystania z nawigacji istnieje już od jakiegoś czasu, ale jak twierdzi Google, aktualizacja pozwala poprawnie dostosowywać się do wszystkich ekranów, z każdą najistotniejszą częścią interfejsu użytkownika. Ponadto automatycznie przełącza się na właściwy tryb.

Mówiąc w skrócie, Google twierdzi, że interfejs użytkownika zoptymalizowan zarówno pod względem układu, jak i języka, w zależności od lokalizacji kierownicy Twojego samochodu. Google Maps mogą już samodzielnie okreslić, czy prowadzisz samochód lewostronny, czy prawostronny. W związku z tym, używają prawidłowego trybu bez wprowadzania danych od użytkownika.

google-maps aktualizacja android auto
foto: Google

Najnowsza aktualizacja ma jedną poważną wadę

Użytkowników zapewne zmartwi fakt, że powyższa aktualizacja dotyczy tylko Android Auto działającego na fabrycznie zainstalowanych jednostkach głównych. Na szczęście jest to jedyna wada.

Jak twierdzi Google twierdzi, przejście z jednego trybu do drugiego odbywa się automatycznie. Wkrótce pojawi się opcja wyboru orientacji wyświetlacza, co oznacza, że obecnie to aplikacja zdecyduje o sposobie wyświetlania map.

Jak twierdzi producent aplikacji, że nowa funkcja trafi do wszystkich użytkowników korzystających z najnowszej wersji Android Auto. W związku z tym zalecamy aktualizację do najnowszej wersji nawigacji. Dobrze jest pewność, że ma się dostęp do wszystkich ulepszeń i poprawek.

Przeczytaj również