Google Maps gubi się na rondach. Kierowcy odkryli kolejny błąd na Android Auto

Google Maps i Android Auto, jako dwa rozwiązania przydatne dla kierowców, które stworzyła ta sama firma, powinny ze sobą idealnie współpracować. Niestety w rzeczywistości tak się nie dzieje.

Google Maps gubi się na rondach. Kierowcy odkryli kolejny błąd na Android Auto
Podaj dalej

Kierowcy odkryli kolejne błędy w Google Maps i Android Auto

Nie tak dawno użytkownicy forum Google odkryli, czym kończy się instalacja najnowszej wersji Android Auto na ich telefonach. Nie był to dobry pomysł, bo cała sprawa operacja zepsuła Google Maps, przez co aplikacja utknęła na ładowaniu ekranu trasy.

Dobra wiadomość jest taka, że problem nie dotyczył wielu użytkowników, co nie oznacza, że aplikacja zaczęła działać normalnie. Do dziś nie pojawiła się normlana poprawka, która rozwiązuje problem.

W międzyczasie użytkownicy Android Auto odkryli kolejny błąd, który dotyka Google Maps i nikt nie wie, o co dokładnie tu chodzi.

Tym razem błąd nie rozkłada całej aplikacji a jedynie niektóre funkcje nawigacji. Z jakiegoś powodu Google Maps nie wyświetla poprawnych informacji o rondzie na tablicy rozdzielczej. Dzieje się tak pomimo tego, że działa dobrze na pełnej jednostce głównej.

Google Maps z błędem
foto: forum Google

Aplikacja proponuje kierowcom wracać tam skąd przyjechali

Niektórzy użytkownicy forum Google twierdzą, że nawigacja każe im zjechać z ronda tą samą drogą, którą na nie wjechali. Inni twierdzą, że ikona ronda, która pojawia się na ekranie, w momencie gdy samochód się do niego zbliża, pozostaje nawet gdy samochód je minie.

Raporty na forach Google, które możesz zobaczyć tutaj, sugerują, że problem dotyczy wyłącznie Google Maps w Android Auto. Testy przeprowadzone w alternatywnych aplikacjach, takich jak TomTom, zakończyły się sukcesem i wszystko działało tak jak powinno.

Nieoficjalnie wiadomo, że informacja o usterce trafiła do zespołu zarządzającego aplikacją. Na razie trudno powiedzieć, czy i kiedy ten problem z rondami zostanie rozwiązany.

Póki co nie ma alternatywnego rozwiązania oprócz powrotu do starszej wersji nawigacji i Android Auto do wcześniejszych. To rozwiązanie może to pomóc ustalić, czy błędy pojawiły się wraz z aktualizacją.

Przeczytaj również