Google ma nowy poważny problem w Android Auto. Tym razem z połączeniami

Amerykański gigant Google ma nowy poważny problem z Android Auto. Jego zespół odpowiedzialny za aplikację bada przekazany raport informujący o poważnej usterce, która właśnie się pojawiła. Dotyczy ona jednej bardzo ważnej funkcji.

Google ma nowy poważny problem w Android Auto. Tym razem z połączeniami
Podaj dalej

Google sprawdza, dlaczego kierowcy nie mogą odbierać połączeń w Android Auto

Zgłoszenia dotyczące usterki dotarły na fora Google, gdzie kierowcy zasygnalizowali, że mają problemy z odbiorem połączeń przychodzących w Android Auto.

Mówiąc prościej, połączenia przychodzące nie pojawiają się na jednostce głównej samochodu, gdy działa Android Auto. Raport w tej sprawie trafił do producenta, który właśnie bada, w czym tkwi problem.

Analizując zgłoszenia, kierowcy nie znajdują wytłumaczenia, dlaczego Android Auto przerywa połączenia. Wydaje się jednak, że w dużej mierze odpowiedzialne za ten stan rzeczy jest najnowsze urządzenie od Google- Pixel 6.

google-obsluga polaczen w android auto
foto: Google

Czy jest jakiś sposób na pozbycie się problemów?

Jak donoszą kierowcy, jest jeden sposób na to, by móc odebrać połączenie w samochodzie z Android Auto. Trzeba powyższą czynność wykonać przez smartfon, wówczas dźwięk trafia do głośników samochodu przez połączenie Bluetooth. Niestety w dalszym ciągu nic nie zobaczysz na wyświetlaczu.

Nowy produkt od Google wywołuje mieszane uczucia wśród kierowców korzystających z Android Auto. Dzieje się tak dlatego, że od czasu premiery Pixel, generuje różnego rodzaju problemy. Potrafi nagle się rozłączyć, a wyświetlacz jednostki głównej wcale go nie wykrywa.

Obecnie amerykański gigant nie oferuje jeszcze aktualizacji, by rozwiązać problem ze smartfonem w aplikacji. Pocieszające jest to, że zajął się raportami przesłanymi przez kierowców. To oznacza, że wie, iż Pixel 6 wymaga dopracowania, by dobrze pracował w Android Auto. Kiedy pojawi się łatka, niestety nie wiemy.

https://wrc.net.pl/mh-kolejna-popularna-aplikacja-trafia-na-android-auto-to-swietna-wiadomosc-dla-kierowcow

 

Przeczytaj również