Ford opatentował straszliwą technologię! Kierowca zobaczy w aucie promki na lody Ekipy?!

Wiele samochodów różnych marek, potrafi odczytywać znaki drogowe i dostarczać w ten sposób przydatnych kierowcom informacji. Ford postawił na nowe możliwości wykorzystania tej technologii i właśnie je opatentował. Będzie skanował billboardy i wyświetlał reklamy w samochodzie.

Ford opatentował straszliwą technologię! Kierowca zobaczy w aucie promki na lody Ekipy?!
Podaj dalej

Ford z przyszłości wyświetli Ci  w aucie reklamy

Nowy patent Forda wskazuje na to, że w przyszłości wykorzysta znaną technologię– pod reklamę. Przemierzając ulice nie trudno dostrzec usiane wzdłuż trasy bilbordy reklamowe. Wielu z nich nie dostrzegamy, ale dzięki nowej technologii Forda, już niczego nie przegapisz.

System ma  działać jak skaner na billboardy, który interpretuje informacje na znaku i dostarcza te najbardziej przydatne, prezentując je bezpośrednio na wyświetlaczu w aucie. Brzmi to mało zachęcająco, bo istnieją obawy czy nie rozproszy to uwagi kierowcy. Na razie jest to jedynie wniosek patentowy, co oznacza, że może nie zostać wcielony w życie.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Z drugiej strony to byłoby ogromnie przydatne zarówno dla producentów samochodów, jak  i reklamodawców. Technologia zastosowana w samochodzie, może wyświetlać produkty albo usługi reklamodawców, a ponadto zawierać wskazówki dojazdu do sklepu czy też numer telefonu.

Patrząc na niektóre rozwiązania producentów samochodów, nie trudno sobie wyobrazić przyszłość. Być może już niedługo pojedziesz ulicą, a Twój Ford pokaże ci tablicę z ulubioną restauracją. Zachęci cię tym samym do złożenia zamówienia, bo będzie wiedział, że w czwartek jest promka za wynos.

Samochody są naszpikowane inteligentną elektroniką, która pomaga ludziom w ich codziennym życiu. Patent Forda, to sposób na kolejne dodatkowe wrażenia podczas jazdy. To rozwiązanie może przynieść mu również dochody od reklamodawców. Ci chętnie zapłacą, za dostęp do floty samochodów producenta, wyposażonych w to nowe rozwiązanie.

Przeczytaj również