Elon Musk zszokował świat! Tesla Full Self Driving trafi do domowego robota!

Elon Musk zszokował świat podczas odbywającego się w Palo Alto Artificial Intelligence Event. CEO Tesli zaprezentował widzom robota, który nazywa się Tesla Bot.W przyszłości ma działać i funkcjonować jako produktywny członek gospodarstwa domowego.

Elon Musk zszokował świat! Tesla Full Self Driving trafi do domowego robota!
Podaj dalej

Elon Musk ogłosił, że Tesla uruchomi prototyp „Tesla Bot” w 2022 roku

Gdy wprowadził człowieka w mundurze Tesli Bot, Musk zażartował, że „Tesla Bot będzie prawdziwy”. Później szczegółowo opisał niektóre z zadań, które robot będzie mógł wykonać. Gospodynie domowe już mogą się cieszyć, gdyż Tesla Bot będzie mógł je wyręczyć w zakupach w sklepach spożywczych, sprzątaniu i innych codziennych czynnościach.

Robot będzie miał 172 cm wzrostu i 56 kg wagi. Zamiast twarzy będzie miał ekran, na którym pojawią się przydatne informacje. Ponadto będzie mieć takie same ręce jak człowiek.

Kończyny Tesla Bot działają z pomocą 40 siłowników elektromechanicznych i kończą się stopami wyposażonymi w czujniki siły sprzężenia zwrotnego co pozwoli mu na utrzymanie równowagi i uczyni go zwinnym. Musk żartował, że może być w stanie rozpędzić się do 8 km na godzinę.

Tesla Bot wykorzysta technologię dostępną w samochodach

Tesla Bot wykorzysta niektóre z urządzeń AI Tesli, które działają w samochodach firmy. Kamery autopilota będą działać jako wizja dla Tesli Bot, podczas gdy komputer Full Self-Driving będzie stanowił narządy wewnętrzne robota. To wszystko pomoże mu działać i funkcjonować jako produktywny członek gospodarstwa domowego.

Robot ma wykorzystywać wielokamerowe sieci neuronowe wideo. Planowanie, etykietowanie, symulacja i narzędzia sieci neuronowej pomogą mu działać skutecznie, wydajnie i jednocześnie dokładnie.

„W przypadku tego robota staramy się być jak najbardziej dosłowni: czyli może wykonywać nudne, niebezpieczne, powtarzalne prace, których ludzie nie chcą wykonywać. Wiesz, kiedy już to zrobi, może zrobi też inne rzeczy… To znaczy, może to też mógłby być twój kumpel. Jestem pewien, że ludzie pomyślą o bardzo kreatywnych zastosowaniach” – żartował Musk.

Tesla Bot

Brzmi przerażająco?

Tesla Bot zaistnieje dopiero w przyszłym roku Jak powiedział Musk, robot będzie wykorzystywał mechanizmy treningowe Superkomputera Dojo w celu poprawy funkcjonalności.

Wydaje się, że pomysł Tesli by opracować robota ma na celu zmniejszenie ilości samodzielnie wykonywanych zadań. „Nie zabraknie siły roboczej”, jak powiedział Musk o przyszłości, ale praca fizyczna stanie się wyborem.

Tesla Bot tym samym wyeliminuje potrzebę wykonywania minimalnych, bezmyślnych obowiązków domowych.

„Tesla Bot zacznie się od pracy, która jest nudna i powtarzalna. Zasadniczo pracy, której dana osoba nie chciałaby wykonywać” – dodał Musk.

Gdybyś chciał wiedzieć, czy Tesla Bot będzie poruszać się po świecie bez wyraźnego przeszkolenia lub czy będziesz mógł z nim  porozmawiać i poprosić żeby przykręcił śrubkę w samochodzie, to Elon Musk już na to opdowiedział:

Powinien być w stanie to zrobić

Musk ostrzegał kiedyś, że sztuczna inteligencja może stać  bardzo niebezpieczna, jeśli będzie nadmiernie rozwinięta, zwłaszcza że jej umysł i pamięć mogą być potężne.

Dziś CEO Tesli powiedział, że Tesla postanowiła to zrobić:

 Jeśli nie my, zrobi to ktoś inny, więc chyba powinniśmy to zrobić. I zadbać o bezpieczeństwo – powiedział Musk.

Przeczytaj również