Elon Musk ulepszył oprogramowanie. Autonomiczny system Tesli staje się inteligentniejszy

Tesla rozpoczęła przesyłanie nowej aktualizacji oprogramowania dla swojego programu Full Self-Driving Beta. CEO Elon Musk wprowadził ulepszenia tym samym dał kierowcom przedsmak docelowej wersji.

Elon Musk ulepszył oprogramowanie. Autonomiczny system Tesli staje się inteligentniejszy
Podaj dalej

Elon Musk dotrzymał słowa i klienci testują kolejną aktualizację

Tesla wypuściła długo oczekiwaną wersję Full Self-Driving Beta v9, nico ponad miesiąc temu. Kierowcy dostali oprogramowanie uzupełnioneo system wizyjny Tesla Vison.

Aktualizacja dotyczy tylko programu wczesnego dostępu, do którego mają dostęp pracownicy i wybrani przez producenta właściciele Tesli.

Musk zapowiedział wówczas, że szersza wersja Tesli Full Self-Driving Beta będzie dostępna za „około miesiąc później”. Słowa dotrzymał , bo Tesla zaczyna wprowadzać nową aktualizację v9.2 do pełnej samojezdnej wersji beta, która niestety nadal jest dostępna tylko w programie wczesnego dostępu. Co się zmieniło?

Elon Musk aktualizacja FSD 2
YouTube Chuck Cook

Dyrektor generalny Tesli udostępnił informacje o najnowszym oprogramowaniu

Aktualizacja FSD Beta zawiera szereg ulepszeń. Kierowcy Tesli mogą obecnie liczyć na lepsze przyspieszenie w trakcie przejazdu przez zakręty na drogach od drugorzędnych do głównych (w planach jest rozszerzenie na wszystkie drogi V9.3)
Ponadto ulepszono m.in. zachowanie podglądu, dzięki któremu Tesla wie kiedy ominąć pojazd prowadzący, poprawiono prędkość i ulepszono wydajność. Pojawił się Tryb cienia dla nowej sieci skrzyżowań (scalanie celów), który pomoże poprawić kontrolę VRU.

Tesla Full Self Driving zadebiutuje wraz z aktualizacją Beta 10

System FSD Tesli musi nie tylko dobrze widzieć wszystkich uczestników ruchu tj. ludzi, motocyklistów i samochody, ale także nauczyć się jak przewidywać, co zrobią i jak ma na to zareagować, pozostając jednocześnie czujnym na inne możliwości.

Dlatego wydaje się, że aktualizacja koncentruje się na zachowaniach systemu podczas jazdy, dzięki czemu autonomiczny system staje się inteligentniejszy.

Elon Musk podzielił się na Twitterze informacją, że po FSD Beta v9.2 pojawią się kolejne wersje 9.3 i prawdopodobnie 9.4 a potem może już 10. Jak napisał znaczące zmiany zajdą w tej ostatniej.

Zapytany o to kiedy pojawi się w Tesli przycisk FSD, odpowiedział, że będzie to wersja Beta 10 lub 10.1
Tak czy inaczej fakt, że Tesla jest w trakcie pracy nad pojazdem, który jest samoświadomy i ma albo będzie miał podobne zmysły jak człowiek, który porusza się ulicami jest całkowicie fascynujący.

Przeczytaj również