Do Android Auto zakradł się zagadkowy błąd. Kierowcy piszą, że YouTube stracił głos

Posiadanie Android Auto w dzisiejszych czasach wiąże się z szeregiem atrakcji. To co działa świetnie jednego dnia, już w kolejnym zostaje popsute, a wszystko to bez żadnej ważnej przyczyny.

Do Android Auto zakradł się zagadkowy błąd. Kierowcy piszą, że YouTube stracił głos
Podaj dalej

Kierowcy zgłaszają kolejny błąd w Android Auto

Według ostatnich informacji użytkownicy w Android Auto borykają się z problemem, który uniemożliwia im korzystanie z YouTube, a konkretnie słuchanie odtwarzanych materiałów.

Nie wiadomo dlaczego tak się dzieje i co spowodowało usterkę, która pojawiła się nagle i wyłączyła dźwięk. Jak podkreślają użytkownicy, którzy zgłaszają awarię na forum Google, dźwięk z YouTobe znika po odtworzeniu pierwszego wideo.

Mówiąc prościej kiedy oglądają pierwszy film, wszystko działa poprawnie. Dopiero gdy chcą obejrzeć kolejny- dźwięk znika.

google android auto alpine
Alpine

Jak naprawić ów tajemniczy błąd?

Istnieje pewien sposób, który pozwala na pozbycie się problemu. Kierowcy mówią, że po prostu odtwarzają dźwięk w innej aplikacji, a wówczas dźwięk na YouTube powraca. Zła wiadomość jest taka, że to rozwiązanie działa, ale tylko do końca kolejnej ścieżki dźwiękowej.

Oglądanie YouTube podczas jazdy samochodem nie jest wskazane. Wydaje się zatem, że to może być powód dla którego aplikacja nie obsługuje YouTube. Kierowcy mogą zatem spróbować załadować film na swoje smartfony i czerpać przyjemność z oglądania wideo z dźwiękiem w Android Auto.

Kierowcy korzystający z subskrypcji Premium YouTube mają dostęp do wielu zaawansowanych funkcji. Mogą między innymi blokować smartfon bez przerywania odtwarzania dźwięku w aplikacji.

Amerykański gigant Google już sprawdza zgłoszenia usterki. Niestety na razie nie wiadomo skąd pochodzi źródło usterki. Czy generuje ją YouTube, czy Android Auto?

Dlatego nie wiadomo kiedy pojawi się kolejna poprawka. Jedynym rozwiązaniem na dziś z jakiego korzystają kierowcy by móc odtwarzać dźwięk to użycie innej aplikacji, bądź ponowne podłączenie telefonu do jednostki głównej. To jedyny lek na to, by przywrócić dźwięk w YouTube.

https://wrc.net.pl/mh-kolejna-popularna-aplikacja-trafia-na-android-auto-to-swietna-wiadomosc-dla-kierowcow

Przeczytaj również