Czego nie zrobi Elon Musk, to zrobi polski programista. Właśnie pokazał jak uruchomić CarPlay w Tesli

Elon Musk wyposażył swoje samochody w szereg przydatnych funkcji, ale kierowcy Tesli nadal nie mają możliwości obsługi Android Auto i CarPlay. Nie wiadomo też kiedy to nastąpi. Dlatego do akcji wkroczyli programiści.

Czego nie zrobi Elon Musk, to zrobi polski programista. Właśnie pokazał jak uruchomić CarPlay w Tesli
Podaj dalej

Najpierw Android Auto-programiści pokazują jak to się robi

Bez wątpienia fakt, że wyposażone w tak wiele zaawansowanych funkcji samochody Tesli nie posiadają jeszcze obsługi CarPlay i Android Auto jest irytujący. Zwłaszcza, że mają wszystko by je uruchomić.

Nie wiadomo czy Elon Musk wprowadzi oba systemy wraz z kolejną aktualizacją dlatego do akcji wkroczyli zewnętrzni programiści. Niedawno Emil Borconi, który jest twórcą słynnego projektu AAWireless, który zamienia Android w bezprzewodowy, wymyślił jak uruchomić aplikację Google w Tesli.

Wystarczyło skorzystać z dedykowanej aplikacji zainstalowanej na urządzeniu mobilnym i połączenia z hotspotem telefonu. Ten  sposób okazał się wystarczający, by uruchomić Android Auto w Tesli za pomocą wstępnie załadowanej przeglądarki. Aplikacja jest imponująco dopracowana, więc wszystko działa płynnie.

polski programista uruchamia carplay w tesli

Polski programista pokazał jak uruchomić CarPlay w Tesli zanim zrobi to Elon Musk

Kolejny programista tym razem z Polski, pokazał jak uruchomić w Tesli CarPlay, którego do tej pory Elon Musk nie zainstalował. Michał Gapiński wyjaśnił na Twitterze, że działanie  CarPlay na przeglądarce samochodu, funkcjonuje podobnie, jak adaptacja Android Auto wykonana przez Emila Borconi.

Cała koncepcja opiera się na niestandardowej kompilacji Androida zainstalowanego na Raspberry Pi, co pozwala na ładowanie interfejsu CarPlay przez przeglądarkę. To rozwiązanie wymaga jeszcze dopracowania, ale jak zobaczysz na filmie opublikowanym na Twitterze, aplikacja jest użyteczna. Nawet obsługa przez elementy sterujące na kierownicy jest możliwa.

Na tę chwilę nie wiadomo, kiedy kierowcy Tesli mogliby zdobyć ten najnowszy hack. Nie ma wątpliwości, że chętnych będzie wielu. Jak wiadomo Elon Musk nawet nie zapowiedział, kiedy uruchomi oba systemy w Tesli. Mało prawdopodobne, że uwzględni je w kolejnej aktualizacji oprogramowania.

Przeczytaj również