CarPlay po aktualizacji od Apple to jakiś horror. Kierowcy zgłaszają poważne problemy z uruchomieniem aplikacji

Użytkownicy CarPlay od Apple korzystają podobno z bardziej dopracowanej aplikacji niż alternatywny dostępny u konkurencji Android Auto. Podobno, bo jak donoszą kierowcy najnowsza aktualizacja iOS zmienia wszystko.

CarPlay po aktualizacji od Apple to jakiś horror. Kierowcy zgłaszają poważne problemy z uruchomieniem aplikacji
Podaj dalej

Korzystanie z CarPlay przypomina horror- albo nie działa, albo przestaje działać w trakcie jazdy

Użytkownicy Reddit korzystający z CarPlay donoszą, że aplikacja przestała działać wraz z instalacją iOS 16.1. Żadna z dotychczasowych opcji rozwiązania problemów nie wydaje się wystarczająca.

Kierowcy zgłaszają problemy zarówno z uruchomieniem CarPlay jak i awariami podczas użytkowania w trakcie jazdy, kiedy uda się jakimś cudem aplikację uruchomić. Dla tych, którzy teraz bardzo nawigacji potrzebują w podróży to prawdziwy horror.

carplay awaria
Reddit

Wszystkiemu winna aktualizacja?

W związku z tym, że wszystko zaczęło się wraz z aktualizacją iOS 16, użytkownicy, którzy zaktualizowali swoje iPhone’y doświadczają tych samych problemów. Piszą o nich na forum Reddit w nadziei, że znajdą jakieś rozwiązanie.

Wszyscy mieli do czynienia z sytuacją, gdy CarPlay się nie uruchamia. Jeśli się udało to aplikacja przestawała działać w trakcie jazdy i podejmowała próby połączenia co kilka. W chwili kiedy jest niezbędna, taka sytuacja jest nie do zniesienia. Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji?

Wygląda jednak na to, że dopóki Apple nie wypuści iOS 16.2 problem będzie się powtarzał. Do tego czasu nie pozostaje nic innego, jak skorzystać z rozwiązań proponowanych przez użytkowników. Pomocne jest pełne ponowne sparowanie iPhone’a i jednostki CarPlay, albo zresetowanie całego iPhone’a. Jak pisze Autoevolution, przed sparowanie najlepiej jest się upewnić, że wcześniej usunięto wszystkie profile przed rozpoczęciem konfiguracji.

Nadchodzący w listopadzie iOS 16.2, powinien zawierać poprawki, które usuną problemy z nawigacją.

NIE PRZEGAP

https://wrc.net.pl/mh-carplay-nekaja-kolejne-problemy-apple-nie-naprawia-niczego-co-zepsul

 

Przeczytaj również