CarPlay nękają kolejne problemy. Apple nie naprawia niczego, co zepsuł

Dziś, kiedy czasy problemów z Android Auto już minęły, sagę o problemach z łącznością kontynuuje CarPlay. O ile ostatnio aplikacja na Androida sporo się poprawiła, o tyle przybywa usterek po aktualizacji iPhone’a.

CarPlay nękają kolejne problemy. Apple nie naprawia niczego, co zepsuł
Podaj dalej

CarPlay dla posiadaczy iPhone’a to droga przez mękę

Wydaje się, że CarPlay uważany do tej pory za stabilną i niezawodną alternatywę teraz zmaga się z olbrzymią liczbą usterek. Dzieje się tak po ostatniej aktualizacji iPhone’a.

Użytkownicy narzekają na losowe rozłączenia aplikacji działającej w samochodach, które pojawiły się po aktualizacji mobilnego systemu operacyjnego iOS 15.0.2. CarPlay po prostu rozłącza się co kilka sekund.

Jak informują kierowcy w wątku na reddit, dzieje się tak, nawet gdy używają trybu bezprzewodowego m.in. w BMW serii 3.

bmw-apple-carplay
foto: BMW

Masz ten model telefonu i nie aktualizowałeś systemu? Lepiej tego nie rób

Pocieszeniem może tu być fakt, że ów problem dotyczy w głównej mierze modelu iPhone’a 13. W starszych wersjach wszystko działa poprawnie. Cała sytuacja nie jest zaskoczeniem, ponieważ już wcześniej właściciele tego modelu skarżyli się na inne problemy z CarPlay. Wszystkie mają wspólny mianownik w postaci  aktualizacji do iOS 15.0.2.

Wydaje się, że nic nie ma obecnie lekarstwa, które naprawi wszystkie problemy, a Apple nie wspomina ani słowa o całej sprawie. W związku z tym nie wiemy, czy pracuje nad poprawką. Na razie pozostaje wypróbować stare metody obejścia problemów.

Jeżeli nie zaktualizowałeś jeszcze swojego iPhone’a do najnowszej wersji iOS, dwa razy się zastanów, zanim to zrobisz. Doświadczenia innych użytkowników CarPlay ujawnia, że to zmiana słabego na gorsze, a najnowsze aktualizacje nie pozwalają przywrócić aplikacji do normalności.

Przeczytaj również