Android Auto, znów generuje problemy. Kierowcy są wściekli na Google

Dla wielu kierowców, korzystanie z Android Auto, to czasami spore wyzwanie. Czar pryska gdy pojawiają się błędy i rujnują zalety korzystania z aplikacji Google. Jak się okazuje, potrafi ona przysparzać problemów, także po wyłączeniu.

Android Auto, znów generuje problemy. Kierowcy są wściekli na Google
Podaj dalej

Aplikacja Android Auto, blokuje kierowcom telefony

Od jakiegoś czasu kierowcy zgłaszają problemy z aplikacją. Tym razem pojawiają się nie tylko podczas jej działania, ale także po wyłączeniu.

Korzystanie z Android Auto i każdej innej, staje się niemożliwe. Trudno się zatem dziwić, że na forach internetowych, kierowcy nie zostawiają na Google suchej nitki. Wielu użytkowników skarży się, że Android Auto koszmarnie spowalnia ich telefony po wyłączeniu aplikacji i odłączeniu urządzenia od samochodu.

Mówiąc dokładniej, telefony stają się praktycznie całkowicie bezużyteczne, za każdym razem, gdy zamykają aplikację. Dramatycznie spowalnia reakcja na dotyk, animacje i uruchamianie aplikacji. W niektórych przypadkach zarejestrowanie dotyku i uruchomienie aplikacji, trwa dobrych kilka minut.

Bmw Android Auto
fot. Shutterstock, Gabriel Nica

Problem dotyczy urządzeń z Androidem 11

Jak informują użytkownicy aplikacji Google, wszystko dzieje się po odłączeniu telefonu od samochodu i wyłączeniu Android Auto. Problem dotyczy jedynie urządzeń z Androidem 11 , ale jak informują użytkownicy, najczęściej blokowane są modele od Xiaomi i Vivo.

Najczęściej wybierane rozwiązanie, które polega na wyczyszczeniu pamięci podręcznej i zmianie kabla do podłączenia do samochodu, to strata czasu. Jedyne co działa, to ponowne uruchomienie telefonu. Nie trzeba dodawać, że nie jest to wygodna poprawka.
Niektórzy użytkownicy próbowali bardziej ekstremalnych rozwiązań, jak pełny reset urządzenia, ale wszystko to bezskutecznie.

Jedyne w miarę skuteczne rozwiązanie problemu, zaoferował jeden z użytkowników. Według niego, jedyną opcją, która skutecznie zapobiega ponownemu wystąpieniu usterki, jest w wyłączenie opcji automatycznej blokady ekranu i trybu kieszonkowego (w zależności od modelu telefonu).

Google do tej pory nie potwierdził występowania problemu, więc nie wiadomo kiedy i czy w ogóle pojawi się poprawka, rozwiązująca problem.

Przeczytaj również