Asystent Google szaleje w Android Auto? Oto jak naprawisz ten błąd

Jak wszyscy wiedzą, polecenia głosowe są istotną częścią korzystania z Android Auto. Nie trzeba tłumaczyć, dlaczego kierowcy chętnie z nich korzystają. Niestety obsługa poleceń głosowych ostatnio była dość kłopotliwa.

Asystent Google szaleje w Android Auto? Oto jak naprawisz ten błąd
Podaj dalej

Asystent Google nie obsługuje poleceń głosowych

Dzięki funkcji przekazywania poleceń głosowych kierowcy mogą skupić się na drodze, a jednocześnie mogą wygodnie komunikować się z Android Auto. Teoretycznie mogą sterować odtwarzaniem muzyki, wyznaczać nowe miejsce docelowe w Google Maps czy nawet tworzyć telefon, a wszystko to bez patrzenia na ekran.

Niestety, kiedy zdarza się, że obsługa poleceń głosowych w Android Auto szaleje bez wyraźnego powodu, trudno nazwać funkcję użyteczną. Użytkownicy wiedzą, że ostatnio interakcja z Asystentem Google nie należała do udanych. Korzystanie z poleceń głosowych zbyt często, bez żadnego powodu kończyło się fiaskiem.

Na szczęście sam Google ustalił, że coś poszło nie tak, a w tym tygodniu firma usprawniła funkcję.

google usprawnia funkcję android auto
foto Google

Google naprawia funkcją na Android Auto

Ostatnio użytkownicy na każde wydane polecenie najczęściej otrzymywali odpowiedź, która brzmiała: „coś poszło nie tak, spróbuj ponownie”. I tak w kółko, bez możliwości pominięcia tego komunikatu świadczącego o błędzie. W rezultacie ​​używanie poleceń głosowych podczas jazdy nie było już możliwe.

Żadne z ogólnie stosowanych obejść nie zadziałało. Żadne odinstalowanie, zainstalowanie najnowszych aktualizacji, wyczyszczenie pamięci podręcznej i danych itd. To było jedynie marnowanie czasu.

Dlatego, jeśli Ty również otrzymujesz od Asystenta Google w samochodzie wymieniony komunikat, po prostu sprawdź czy korzystasz z najnowszej wersji aplikacji Google na urządzeniu obsługującym Android Auto w samochodzie. Aktualna kompilacja rozwiązuje ten problem.

Przeczytaj również