Apple nareszcie wprowadza ważną aplikację. Utrudni złodziejom kradzież samochodu

Apple AirTag to najlepsze urządzenie jeśli chcesz wiedzieć gdzie są twoje rzeczy i kochasz tego producenta. Niestety ten świetny gadżet stał się cennym narzędziem dla złodziei, bo pozwala wyśledzić samochód. W rezultacie potrafią zniknąć z nim niezauważeni.

Apple nareszcie wprowadza ważną aplikację. Utrudni złodziejom kradzież  samochodu
Podaj dalej

Apple wziął się do pracy i udostępnia kierowcom ważną aplikację

Apple AirTag stał się niezamierzenie bardzo cennym narzędziem w rękach złodziei. Wykorzystywali prostą technikę, by ukraść auto, a gadżet producenta im w tym bardzo pomógł.

Według policyjnych reportów technika działania złodziei była bardzo prosta. Umieszczali oni Apple AirTag w samochodach jakie chcieli ukraść, a następnie śledzili dokąd jedzie samochód i dokonywali kradzieży.

Urządzenie zwykle montowano pod zderzakiem, by móc śledzić lokalizację. W ten sposób zginęło sporo luksusowych samochodów.

aplikacja apple tracker dectect

Nowa aplikacja, położy kres tego typu kradzieżom

Wygląda na to, że nie tylko policja otrzymywała dane dotyczące kradzieży samochodów metodą na AirTags. Apple też dostał takowe wiadomości, bo właśnie uruchomił cenną aplikację, która ochroni samochody kierowców.

Nazywa się Tracker Detect i jak nazwa wskazuje, nie trudno odgadnąć do czego służy. której przeznaczenie nie jest trudne. Aplikacja pozwala kierowcom posiadającym urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Google skanowanie w poszukiwaniu AirTag’ów. W związku z tym dowiedzą się czy śledzone, czy nie.

Jeżeli podejrzewasz, że ktoś może śledzić twoją lokalizację, bo usiłuje ukraść ci samochód, po prostu uruchom aplikację. Wykonaj skanowanie i będziesz wiedzieć, czy w tym celu korzysta z Air Tag.

Nie trzeba dodawać, że ta nowa aplikacja jest bardzo przydatna, szczególnie dla kierowców posiadających Androida. Do tej pory nie mieli absolutnie żadnej możliwości, ani metody by wykryć urządzenie.

Jest szansa, że ten fajny gadżet od Apple przestanie służyć do niecnych celów. Aplikację możesz pobrać tutaj

https://wrc.net.pl/mh-zlodzieje-uzyli-zegarka-apple-watch-by-sledzic-samochod-nie-uwierzysz-jak-to-sie-skonczylo

Przeczytaj również