Android Auto z nową usterką. Problem pojawia się w różnych modelach telefonów

Nie da się uniknąć instalowania kolejnych wersji aplikacji Android Auto, jeśli chce się korzystać z najlepszych rozwiązań dla samochodu. Zdarza się jednak, że powodują szereg komplikacji tak jak ostatnia wersja narzędzia od Google.

Android Auto z nową usterką. Problem pojawia się w różnych modelach telefonów
Podaj dalej

Android Auto z nowym problemem- ciągle się zawiesza

Użytkownicy forum Google zgłaszają problem z najnowszą wersją Android Auto. Korzystanie z aplikacji stało się niemożliwe, ponieważ nieustannie się zawiesza. Mówi się, że usterka dotyczy wersji 7.4 aplikacji, a z totalnym zawieszeniem jej działania zmaga się wielu użytkowników.

Wydaje się, że awaria nie ogranicza się do jednego producenta urządzeń. Ten sam problem występuje na różnych rodzajach telefonów m.in. produkowanych przez Motorolę i Samsunga.

Usterki naprawić nie można, żadnym ze znanych sposobów i dlatego pozostaje czekać na poprawkę od Google. Według Autoevolution problem z zawieszeniem aplikacji może być związany z Google Maps, bo jeden z ostatnich problemów z zawieszaniem się w Android Auto spowodował tryb satelitarny dołączony do aplikacji.

Niestety wyłączenie tej funkcji w aplikacji nawigacyjnej nie usuwa problemu. W związku z tym wygląda na to, że te dwie rzeczy nie są ze sobą powiązane.

android-auto- google
foto: Google

Google nie wypowiedział się w sprawie powyższego problemu

Google nie wydało jeszcze żadnego komunikatu w tej sprawie. Nie wiadomo zatem, czy trwa w tej sprawie jakiekolwiek dochodzenie.
W związku z tym, że obecnie nie działa żadne obejście problemu z zawieszaniem się aplikacji, kierowcy nie mają za dużego wyboru.

Mogą poczekać na oficjalną aktualizację lub skorzystać ze starszej wersji, o której wiadomo, że działa bez problemu. Wiadomo jednak, że cofanie się w przeszłość nie jest szczęśliwym rozwiązaniem tej sytuacji.

https://wrc.net.pl/mh-google-wdraza-nowa-generacje-android-auto-kierowcy-beda-zachwyceni

Przeczytaj również