Android Auto z nową bardzo pożądaną funkcją. Kierowcy na to czekali

Jeśli posiadasz telefon z dwoma kartami SIM, to wiesz, że korzystanie z Android Auto i wybranie karty SIM, której chcesz użyć, było prawie niemożliwe. To dlatego, że aplikacja nie umożliwiała obsługi dwóch kart SIM i zasadniczo używała domyślnej, kiedy kierowca chciał wykonać połączenie.

Android Auto z nową bardzo pożądaną funkcją. Kierowcy na to czekali
Podaj dalej

Aktualizacja Android Auto z użyteczną funkcją

Obsługa smartfonów wyposażonych w dual-SIM jest bardzo ważna dla użytkowników Android Auto. Jak się okazuje, Google nie pozostał obojętny na sugestie użytkowników i rozpoczął prace nad nową funkcją.

Amerykański gigant ogłosił nową aktualizację Android Auto, która pozwoli użytkownikom smartfonów z na obsługę dwóch kart SIM.

Mówiąc prościej po zainstalowaniu nowej aktualizacji od Google, użytkownicy będą mogli wybrać kartę SIM, której chcą używać do połączeń z telefonu bezpośrednio z jednostki głównej w swoich samochodach.

Jak informuje Google, aktualizacja pojawi się w ciągu najbliższych tygodni. Obsługa ma być tak prosta, jak to tylko możliwe. Uaktywni się automatycznie, gdy aplikacja wykryje telefon z dwiema kartami SIM.

android-auto-nowa funkcja google
foto: Google

Konkretna data jeszcze nie jest znana

Teoretycznie nowa funkcja pozwoli działać aplikacji tak samo jak w przypadku standardowych kart SIM. W związku z tym, bez względu na miks i niezależnie od tego, jaki system dual-SIM masz w telefonie, aplikacja będzie działać bez problemów.

To ogromne wsparcie i świetna wiadomość, biorąc pod uwagę, że liczba telefonów wyposażonych w dual-SIM rośnie. Sam Google w swojej linii telefonów Pixel, posiada obsługę dwóch kart SIM gdzie jedna z nich to eSIM.

Producent nie podał dokładnej daty, kiedy udostępni nową funkcję. Na pewno musisz w tym celu aktualizować Android Auto, aby mieć pewność, że zawsze masz najnowszą wersję. Niezależnie od tego, czy pojawiają się nowe funkcje czy poprawki błędów.

Przeczytaj również