Android Auto wysyła kierowcom dziwny komunikat. Czegoś takiego jeszcze nie było

Po niedawnej aktualizacji aplikacji Android Auto pojawiło się coś jeszcze, czego do tej pory nie było, gdy kierowcy podłączali swoje urządzenia do jednostek głównych samochodów. Informacje o tym dziwnym zjawisku pojawiły się na forum Google.

Android Auto wysyła kierowcom dziwny komunikat. Czegoś takiego jeszcze nie było
Podaj dalej

Android Auto wyświetla dziwny komunikat

Jak donosi Autoevolution, na wyświetlaczach urządzeń kierowców korzystających z Android Auto pojawia się dziwne powiadomienie. Do tej pory, gdy łączenie telefonu z jednostką główną w samochodzie przebiegało prawidłowo, zwykle mogli zobaczyć powiadomienie, że aplikacja jest „podłączona do Twojego samochodu. ”

To informacja dla kierowcy o tym, że aplikacja działa prawidłowo. Ostatnio jednak kierowcy otrzymują zupełnie inny komunikat o treści „Szukam Android Auto”. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jest sprzeczna z rzeczywistością.

Jak donoszą użytkownicy forum Google, aplikacja działa w samochodzie bez zarzutu pomimo komunikatu o wyszukiwaniu. Mówiąc prościej, komunikat sugeruje problemy z Android Auto, podczas gdy ten działa prawidłowo. Telefony, z jakiegoś powodu zdają się poszukiwać aplikacji.

android auto komunikat
forum Google

Jak pozbyć się problemu?

Wiadomość o treści „ Szukam Androida Auto ” ogranicza się na razie do konkretnych modeli telefonów. Użytkownicy Android Auto zgłaszają na forach Google, że sytuacja ma miejsce na urządzeniach Samsung i Google Pixels.

Pozbycie się komunikatu nie jest łatwe, bo nie znika po ponownym uruchomieniu urządzenia mobilnego lub ponownym podłączeniu telefonu do samochodu. Co prawda nie przeszkadza to kierowcom w korzystaniu z aplikacji, ale niektórzy twierdzą, że to tajemnicze poszukiwanie powoduje przegrzanie i rozładowanie baterii telefonu.

Na razie recepta na obejście problemu nie jest znana. Google nie skomentował jeszcze tego dziwnego zachowania. Jedyną z dostępnych opcji wydaje się wyczyszczenie pamięci podręcznej i danych. Ponadto warto powrócić do starszej wersji  aplikacji. Dobrze wziąć pod uwagę takie rozwiązania chociażby dlatego, że na usunięcie usterki przyjdzie nieco poczekać.

 

Przeczytaj również