Android Auto pozwoli kierowcom na więcej. Google wprowadza nowe opcje

Android Auto powstał z myślą, by oferować kierowcom bezproblemowe dotarcie do celu z pomocą nawigacji. Jedyne co trzeba zrobić to podłaczyć telefon do kompatybilnej jednostki głównej w samochodzie. Aplikacja uruchamia sie automatycznie i pojawia się na ekranie.

Android Auto pozwoli kierowcom na więcej. Google wprowadza nowe opcje
Podaj dalej

Google wprowadza nowe opcje korzystania z Android Auto

Nie wszyscy kierowcy są fanami nawigacji dostępnej w Android Auto i wolą korzystać z innych aplikacji. W związku z tym na pewno by chcieli aby Google uniemożliwiał ładowanie nawigacji Google Maps po uruchomieniu Android Auto.

Zdania na temat tego czy aplikacja powinna uruchamiać się automatycznie są podzielone. W związku z tym Google zdecydowało się pójść za ciosem i wprowadzić nowe opcje, które dają kierowcom pełną kontrolę.

Mówiąc prościej, Android Auto już wkrótce pozwoli użytkownikom decydować o tym, czy chcą, aby jakiekolwiek aplikacje uruchamiały się automatycznie, czy nie gdy telefon jest podłączony do jednostki głównej. W rezultacie zadowoli wszystkich.

Amerykański gigant nie ujawnił, kiedy uruchomi tę funkcja, ale wszystko wskazuje na to, że nie trzeba będzie na nią długo czekać. Jeżeli włączyłes automatyczne aktualizacje w Sklepie Google Play, otrzymasz ją zaraz po jej wydaniu.

nowa funkcja w android auto
Google

Zirytowani automatycznym ładowaniem Google Maps odetchną z ulgą

Dziś niewiele można zrobić, aby zablokowac automatyczne uruchamianie aplikacji. Niektórzy użytkownicy zirytowani ciągłym wyświetlaniem się Google Maps na ekranie, musieli całkowicie wyłączyć nawigację.

Nowa opcja korzystania z Google Maps spowoduje, że ​​nie będzie już można jej uruchomić ręcznie. W rezultacie gdy wyłączysz nawigację na swoim telefonie z Androidem, zniknie całkowicie, dopóki nie włączysz jej ponownie. Jeżeli używasz Waze lub innej aplikacji do nawigacji, takie rozwiązanie ma sens.

Przeczytaj również