Android Auto odcina telefony od dostępu do Internetu. Przyczyna usterki nie jest znana

Wydaje się, że dzień bez problemów generowanych przez Android Auto, to dzień stracony. Tym razem do listy awarii po niedawnej aktualizacji można dopisać tę, która wyłącza kierowcom dostęp do Internetu.

Android Auto odcina telefony od dostępu do Internetu. Przyczyna usterki nie jest znana
Podaj dalej

Kierowcy zmagają się z uciążliwą usterką w Android Auto

Jak donosi Autoevolution, na forach Google kierowcy zgłaszają problemy z Android Auto. To kolejna usterka, którą amerykański gigant powinien jak najszybciej zbadać i naprawić.

Na razie błąd nie zgłosiło niewiele osób, ale to dlatego, że prawdopodobnie niewielu kierowców korzysta z aplikacji w sposób, który wywołuje błąd.

Jak wyjaśnia kierowca na forach społeczności Google, zwykle podłącza swoje urządzenie mobilne do hotspotu Wi-Fi w samochodzie, gdy siada za kierownicą. Aplikacja po uruchomieniu wyłącza możliwość korzystania z danych mobilnych z nieznanego powodu. To pozbawia smartfona dostępu do Internetu.

W rezultacie kierowcy, którzy korzystają z innych aplikacji np. Waze czy Spotify nie mogą z nich korzystać w Android Auto. Nawigacja z użyciem Google Maps jest możliwa jedynie w trybie offline.

Powyższą usterkę potwierdził inny użytkownik forum, ale ciężko jest powiedzieć, jak wielka jest skala problemu, ponieważ nie każdy kierowca łączy urządzenie mobilne z hotspotem samochodowym. Wielu z nich robi to np. kiedy korzysta z kamer zainstalowanych w samochodzie.

android auto foto shutterstock
Shutterstock

Google nie przyznaje się do problemu

Według ustaleń portalu amerykański gigant oznajmił jedynie, że analizuje raporty dotyczące usterki. W związku z tym niedługo się okaże,  jak wielu kierowców boryka się z tym samym problemem.

Obecnie nie ma możliwości pozbycia się usterki. Jeśli rzeczywiście wiąże się z ostatnią aktualizacją Android Auto, to kierowcy mogą przejść na starszą wersję aplikacji od Google. W tym celu należy przejść na stronę i pobrać ręczny instalator APK dla starszej wersji Android Auto.

Jeżeli powyższe rozwiązanie nie przyniesie oczekiwanego skutku, stanie się jasne, że winnym nie jest aplikacja, a system operacyjny. W takim przypadku kierowcy są uzależnieni na poprawki od Google, na które przyjdzie poczekać.

 

Przeczytaj również