Android Auto na telefony przestał istnieć. Google raz na zawsze uśmierca aplikację

Google już od jakiegoś czasu przygotowywał użytkowników do dnia, w którym Android Auto zniknie z ich telefonów. Informował o tym w powiadomieniach, jakie otrzymywali kierowcy. Teraz zapowiedzi stały się faktem- Android Auto przestał istnieć.

Android Auto na telefony przestał istnieć. Google raz na zawsze uśmierca aplikację
Podaj dalej

Ceniona aplikacja Android Auto na telefony przechodzi do historii

Google wcielił w życie swoje zapowiedzi sprzed kilku tygodni i ostatecznie wycofał Android Auto z ekranu telefonów. Tym samym ceniona przez kierowców aplikacja przestała istnieć. Kierowcy, którzy nadal z niej korzystali podczas codziennej jazdy samochodem, nie mogą jej uruchomić.

Każda próba kończy się przekierowaniem do strony ustawień  aplikacji, gdzie Google wyjaśnia, że mogą jedynie połączyć smartfon z jednostką główną w samochodzie. Co oznacza, że pozwala na korzystanie z oprogramowania jedynie na ekranie wbudowanym w samochód.

android auto foto shutterstock
Shutterstock

Użytkownikom pozostaje do dyspozycji nowy tryb jazdy

Miejsce ulubionej aplikacji zajmuje tryb jazdy oferowany wraz z Asystetenm Google. Opracowany jako zastępstwo dla aplikacji na telefony, korzysta ze znajomego interfejsu. Oferuje łatwy dostęp do funkcji takich jak inicjowanie połączeń czy odtwarzanie muzyki.

Mówi się, że nowy tryb jazdy, to tak naprawdę rozwinięta wersja Android Auto na telefony, ale niekoniecznie tak jest. Według kierowców generuje mnóstwo problemów i ogranicza działanie wielu funkcji. To czyni upadek znanej aplikacji bardziej bolesnym.

Odinstalowany/wyłączony Android auto, to tylko kolejny nieudany eksperyment Google. Tryb asystenta jest okropny- piszą użytkownicy na forum Reddit

Nie brakuje jednak głosów i pozytywnych reakcji:

Myślę, że z punktu widzenia UX stoi za tym dobra logika. Wykazano, że nadawanie priorytetu dużym punktom dotykowym i wprowadzaniu głosowym jest bezpieczniejsze. Możesz być bardziej zaznajomiony ze swoim zwykłym interfejsem telefonu, ale absolutnie pod żadnym pozorem nie powinieneś próbować wchodzić z nim w interakcje podczas jazdy – jest to dosłownie nielegalne w większości krajów (technicznie rzecz biorąc, w ogóle nie powinieneś go dotykać). Jeśli ustępstwo na dzwonienie do kogoś lub zmianę muzyki podczas jazdy polega na spędzeniu 30 sekund na zapoznawaniu się z nowym interfejsem użytkownika, gdy wsiadasz do samochodu, to naprawdę nie jest to wielka sprawa. Na przykład po prostu powiedz „hej Google, zadzwoń pod X”, jest to łatwiejsze i może potencjalnie uratować życie- pisze hosky2111

Google nie wystosowało jeszcze oficjalnej informacji o śmierci aplikacji dla telefonów. Dlatego, jeśli ktokolwiek jeszcze może z niej korzystać, to oznacza to, że przejście na emeryturę następuje etapowo. Dlatego kierowcy powinni już zacząć się oswajać z alternatywnym rozwiązaniem wprowadzonym przez Google.

https://wrc.net.pl/mh-google-przesyla-kierowcom-powiadomienia-android-auto-ostatecznie-znika-z-telefonow

 

Przeczytaj również