Android Auto debiutuje w Porsche, wraz z funkcją rozpoznawania głosu

Porsche wprowadza na rynek szóstą generację systemu informacyjno-rozrywkowego. Porsche Communication Management (PCM) 6.0, zadebiutuje latem tego roku, w modelach 911, Cayenne i Panamerze.

Android Auto debiutuje w Porsche, wraz z funkcją rozpoznawania głosu
Podaj dalej

Nowy system, zyskuje nowy sprzęt i oprogramowanie

Wśród najważniejszych z nowych funkcji systemu, jest integracja z Apple Music i Apple Podcasts, oraz bezprzewodowa funkcja Apple CarPlay. W systemie PCM 6.0, po raz pierwszy pojawi się Android Auto, ale tylko w formie przewodowej.

Jak powiedział w komunikacie prasowym producent, nowy system nawigacji może szybciej obliczać trasy. Ponadto oferuje przeprojektowany widok mapy, podczas gdy cały system informacyjno-rozrywkowy, obsługuje bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania.

Centralny ekran dotykowy, będzie mógł wyświetlać wpisy kalendarza z podłączonego smartfonu, a kierowcy mogą wybierać połączenia konferencyjne bezpośrednio z ekranu.

Producent poinformował również, o tym, że prowadzi testy beta nowej funkcji o nazwie Soundtrack My Life, która dobiera muzykę w czasie rzeczywistym, w oparciu o styl jazdy. I tak podróżując po krętych drogach lub po autostradzie, dostaniesz różne ścieżki dźwiękowe.

Soundtrack My Life nie byłby pierwszą interaktywną aplikacją producenta. W 2015 r. producent uruchomił aplikację Track Precision , zaprojektowaną w celu usprawnienia jazdy dzięki analizie danych.

fot. Porsche

Hej Porsche, potrzebuję benzyny

Najnowszy Porsche Communication Management, posiada funkcję rozpoznawania głosu w języku naturalnym, która odpowiada na monit „Hej Porsche”.

Nareszcie zamiast wydawać polecenia skryptowe, kierowcy mogą używać, zwykłego zwrotu np. „potrzebuję benzyny”, aby uzyskać wskazówki dojazdu do najbliższej stacji paliw.

Przeczytaj również