Android Auto 7 już jest do wypróbowania. Zyska bardzo przydatną funkcję

Nowa wersja beta Android Auto jest już dostępna. Google ostatnio w szybkim tempie publikuje nowe aktualizacje w związku z tym, kierowcy dość wcześnie mogą wypróbować nowe użyteczne funkcje.

Android Auto 7 już jest do wypróbowania. Zyska bardzo przydatną funkcję
Podaj dalej

Wersja beta Android Auto 7 zyskuje przydatną funkcję

Google wprowadził w tym tygodniu pierwszą wersję Android Auto 7 i chociaż jest dostępna jedynie w wersji beta, w ciągu kilku dni powinna pojawić się już finalna wersja.

Producent nie udostępnił dziennika zmian, ale wiadomo, że  zyska sporo ulepszeń i funkcji. Amerykański gigant pracuje między innymi nad wprowadzeniem obsługi płatności.

Ta funkcja będzie początkowo działać w przypadku płatności za paliwo. Kierowcy zapłacą za nie bezpośrednio z ekranu w kabinie.
Całość oprze się o istniejące Google Pay, a producent na początek uruchomi ją w Stanach Zjednoczonych.

android-auto-nowa funkcja google
foto: Google

Nieoficjalnie wiadomo, że producent planuje również udostępnić w aplikacji gry. Ponadto Google wprowadzi subtelne zmiany i poprawki. To niewątpliwie jest dobrą wiadomością, biorąc pod uwagę, że aplikacja borykała się z różnymi błędami.

Dobrze jest widzieć, że Google dba o rozwój swojej kluczowej aplikacji i pracuje w znacznie szybszym tempie niż dotychczas. Wydaje się, że amerykański gigant jest znacznie bardziej zaangażowany w ulepszanie aplikacji zarówno w perspektywie krótko-, jak i długoterminowej.

Jeżeli chciałbyś wypróbować najnowszą wersję beta, pamiętaj, że jest to wciąż mało stabilna wersja, zatem nie jest wolna od błędów.

Przeczytaj również